R, 9.12.2022

«Pärimusa 2.0» kontsertidele jagub veel pileteid

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
«Pärimusa 2.0» kontsertidele jagub veel pileteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Neljapäeval käisid Kirsimäel usinad «Pärimusa 2.0» ettevalmistustööd, aga lava juba ootas esinejad ja lavaesine tantsijaid.
Neljapäeval käisid Kirsimäel usinad «Pärimusa 2.0» ettevalmistustööd, aga lava juba ootas esinejad ja lavaesine tantsijaid. Foto: Elmo Riig

Pärimusmuusika festivali asendava «Pärimusa 2.0» mõlemaks kontserdiks reedel ja laupäeval jätkub veel pileteid ning tõenäoliselt on neid võimalik osta ka lossimägedes kohapeal.

Stardipauk antakse kahele kontserdipäevale reedel kell 14 ja kell 15 saab esimest esinejat kuulata.

«Pärimusa 2.0» esimene piletimüük läks väga hoogsalt ning kõik 1600 piletit, mõlemaks päevaks 800, müüdi põhimõtteliselt ühe ööpäevaga läbi. Koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmeid aga leevendati ning nii sai pärimusmuusika keskus võimaluse lisapileteid müüa. Tuhandest lisapiletist oli neljapäeva lõunaks müüdud umbes pool.

Mõlemal päeval peaks pärimusmuusika keskuse turundusjuhi Annika Vihmanni kinnitusel Viljandis ringi liikuma umbes kaks tuhat pärimuse ja «Pärimusaga» seotud inimest. «Oleme selle hulga sisse lisaks külalistele arvestanud esinejad, meie enda tiimi, toitlustajad jai kõik teised,» ütles Vihmann.

Täpset külaliste arvu pole praegu võimalik öelda, sest neljapäeval saab pileteid veel internetist osta ning neid müüakse ka kohapeal.

«Pärimusale» tuleb kindlasti osta eraldi pilet, 2020. aasta pärimusmuusika passiga pole seal midagi teha. Küll aga tasub kõigil huvilistel folgipass alles hoida, sest 2020. aasta folgiks ostetud pass kehtib järgmise aasta folgil. Soovijatel on võimalik ka oma folgipass pärimusmuusika keskusele tagasi müüa, aga Vihmanni kinnitusel pole selle vastu huvi olnud. «Täpset arvu ei julge praegu öelda, aga tagasi müüdud folgipasside arv on seni ikka väga väike olnud,» lausus ta. «See üllatas meid endidki.»

Folgi ärajäämise ja koroonakriisi põhjustatud piirangute tõttu majanduslikku kimbatusse sattunud pärimusmuusika keskus hoiab praegu veel nina vee peal ning saab hakkama, aga igasugune tugi ja toetus on väga oodatud ja loodetud. Kuidas oma panus anda? «Parim, mida inimesed praegu teha saavad, on võimaluse korral käia aida kohvikus söömas ning kontsertidel, mida me korraldame,» lausus Vihmann.

Ta kinnitas, et peo eel valdab pärimusmuusika tiimi väga hea tunne. «Me kõik väga ootame juba! Festivali edasilükkumine oli muidugi kurb, aga nüüd on selle võrra rohkem korraldamisindu. Pidu on seekord küll ainult neljale tuhandele inimesele, harjunud oleme kahekümne viie tuhandega, aga seda enam me pingutame, et kohaletulnutel oleks väga meeldiv üritus.»

«Pärimusa 2.0» mõlemal päeval on programm sama ja kestab kella kahest päeval kaheni öösel. Lavalaudadele astuvad Trad. Attack!, Puuluup, Kukerpillid, Untsakad, vabariigi pillimees Juhan Uppin, projekt Küla Kõlad ning pärimuse kaverbänd 3-4!.

Esimene «Pärimusa» peeti Viljandis 15. mail 1993 ning sellest kasvaski välja Viljandi pärimusmuusika festival.

AJAKAVA

  • Kell 14 sissepääs
  • Kell 15 Kukerpillid ja Viljandi kultuuriakadeemia noored pärimusmuusikud
  • Kell 16.30 vabariigi pillimees Juhan Uppin
  • Kell 18 Küla Kõlad (Meelika Hainsoo, Lauri Õunapuu, Celia Roose)
  • Kell 19.30 Puuluup
  • Kell 21 3-4! (Arno Tamm, Lee Taul, Marti Tärn, Lauri Kadalipp, Ahto Abner)
  • Kell 22.30 Trad.Attack
  • Kell 00 Untsakad
  • Kell 2 peo umbkaudne lõpp
Allikas: folk.ee
Märksõnad
Tagasi üles