Maavanem ootab vapimärgi kandidaate

Viljandimaa vapimärk

FOTO: maavalitsus

Viljandi maavanem ootab taas Viljandimaa vapimärgi kandidaate, ettepanekute esitamise tähtaeg on 31. jaanuar.
 


Vapimärk on Viljandimaa kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega maakonna arengule eriti silmapaistvalt kaasa aidanud.

Eesti riigi 85. aastapäeva auks asutatud vapimärgiga on seni autasustatud üheksat inimest. Esimene vapimärk anti kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle legendaarne kergejõustikutreener ja Suure-Jaani spordielu edendaja Meinhard Kirm.

Ettepaneku vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse 31. jaanuariks e-kirjaga aadressil info@viljandimaa.ee või kirjalikult  Viljandi maavalitsuse kantseleisse Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi.

Viljandimaa vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud nõukogu ning selle pidulik kätteandmine leiab aset maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 94. aastapäeva.

Viljandimaa vapimärgi statuudi leiate maavalitsuse veebilehelt.
 

Tagasi üles
Back