Ümber Viljandi järve jooksule starditakse tänavu kaks korda

Margus Haav
, reporter
Copy
Tänavu antakse järvejooksule kaks starti ja sellist rahvamassi, nagu oli mullu, tänavu ei näe. Registreerimine jooksule lõppes juba mitu kuud tagasi, sest korraldajad seadsid osalejate ülempiiriks 2000 inimest.
Tänavu antakse järvejooksule kaks starti ja sellist rahvamassi, nagu oli mullu, tänavu ei näe. Registreerimine jooksule lõppes juba mitu kuud tagasi, sest korraldajad seadsid osalejate ülempiiriks 2000 inimest. Foto: Elmo Riig

Koroonaennetusreeglitest tulenevalt kevadest kesksuvesse lükatud ümber Viljandi järve jooksu start antakse 1. augustil kell 12 ja kell 15. Et 2058 stardiprotokolli kantud inimest saaksid kehtivate reeglite järgi 91. jooksule minna, tuleb nad rajale lähetada kahes jaos.

Tänavune suurjooks ümber Viljandi järve erineb eelmistest olulisel määral, sest esimest korda tuleb startida kahes jaos ning publikut staadionile ei lubata. Stardiprotokoll, mis on jooksu ajamõõtja kodulehel, on jagatud pooleks ning keskpäeval saavad stardi numbrid 1–1000 ja kell 15 numbrid 1001–2058. Registreerimine jooksule lõppes juba mitu kuud tagasi, sest korraldajad seadsid osalejate ülempiiriks 2000 inimest.

Seni pole teada, millist rada saavad osalejad 1. augustil kasutada. Täpsemalt saab see selgeks mõni päev enne starti. Olulise muudatusena pole seekord rajal ka joogipunkte, sest nende avamine ei tule praegu kehtivate koroonaennetusreeglite järgi kõne alla.

«Oleme seadnud endale eesmärgi 91. suurjooks ümber Viljandi järve tänavu läbi viia, kuid peame arvestama kõiki kehtivaid reegleid,» sõnas jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. Ta viitas asjaolule, et 1931. aastast pole ühelgi aastal järvejooks ära jäänud ning seda tava püütakse ka tänavusel keerulisel aastal hoida. «See saab võimalikuks ainult suurte kompromisside tulemusena. Mõistame korraldajatena, et muudatused tekitavad osalejatele ebameeldivusi, aga tänan kõiki jooksule ja kepikõnnile tulijaid, et nad on valmis neid aktsepteerima ja täitma.»  

Et 1. augustil pääseb starti koos jooksule kutsututega vaid 2058 osalejat, siis korraldatakse ülejäänutele augusti jooksul virtuaaljooks ümber järve.

«Nii mõnedki kõrvale jääjad on tundnud muret, et nad ei saa tänavu oma jooksukorda kirja. Neile pakume välja virtuaaljooksu,» rääkis Jürisson.

Alles koostamisel oleva juhendi järgi tuleb end jooksule registreerida, siis joosta või kõndida endale sobival ajal augustis ring ümber Viljandi järve ning saata teave ringi läbimise kohta korraldajatele. «Nii saavad osaleda need, kes esimese 2000 registreerunu sekka ei mahtunud või ei soovi koos tuhande inimesega ühte starti asuda,» selgitas Jürisson.

Jooksukordade lugemine on ümber Viljandi järve jooksul osalejate seas väga populaarne. Kõigile meestele, kes on jooksnud ümber järve vähemalt 40 aastat, ja naistele, kes on lõpetanud vähemalt 20 jooksu, saadavad korraldajad igal aastal jooksule nimelise kutse ja nemad stardimaksu tasuma ei pea. Samuti saavad tasuta kutse kõik sportlased, kes on võitnud jooksu vähemalt kümme korda.

Ümber Viljandi järve jooks sai alguse 1928. aastal ning see on vanim igal aastal korraldatav rahvaspordivõistlus Eestis.

MUUDATUSED

* 1. augustil antakse jooksjatele kaks starti. Esimene on kell 12 numbritele 1–1000. Teine start on kell 15 numbritele 1001–2058. Oma stardinumbrit näeb siit.

* Staadionile pääsevad ainult võistlejad ja seda pool tundi enne starti. Väravad avatakse kell 11.30 ja 14.30. Staadionile sisenemine käib parklapoolse värava kaudu.

* Rajal joogipunkte ei ole, korraldajad soovitavad oma joogipudeli kaasa kaasa võtta. Joogipudeleid jagatakse lõpetajatele.

* Lõplik raja variant kinnitatakse 28. juulil. Rajal on üks vahefiniš, Orika sillal.

* Diplomeid saab internetis 5. augustist.

* Kohapeal registreerida ei saa.

* Stardimaterjale hakatakse väljastama 23. juulist Viljandi spordihoones ning numbreid saab sealt 31. juulini. Spordihoone on avatud tööpäeviti kella 11–19. Jookuspäeval, 1. augustil saab stardimaterjale staadioni järvepoolse värava juurest kella 10.30–14.45.

* Autasustatakse vahefiniši võitjat, naiste ja meeste esikolmikut ning parimaid viljandlasi.

* Pärast lõpetamist paluvad korraldajad osalejatel lahkuda staadionilt kohe peaväravate kaudu.

* Neile, kes ei mahtunud 2058 registreerunu sekka, aga tahaksid ikkagi rada läbida, et saada kirja osaluskord, korraldatakse augusti vältel virtuaaljooks, mis tuleb läbida ümber Viljandi järve. Virtuaaljooksu juhend valmib paari nädala jooksul.

Allikas: korraldajad

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles