R, 9.12.2022

Leevenenud piirangud lubavad piletimüügil paisuda

Margus Haav
, reporter
Leevenenud piirangud lubavad piletimüügil paisuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metsatöll (pildil) ja rahvusmeeskoor interpreteerisid enam kui kümne aasta eest Veljo Tormise loomingut. Nüüd saab neid taas koos näha.
Metsatöll (pildil) ja rahvusmeeskoor interpreteerisid enam kui kümne aasta eest Veljo Tormise loomingut. Nüüd saab neid taas koos näha. Foto: Elmo Riig

Valitsuse otsus lubada juuli keskpaigast õues korraldatavatele avalikele üritustele kuni 2000 inimest tuli viimase hetke kingitusena Viljandi pärimusmuusika festivali asemel plaanis oleva kontserdi «Pärimusa 2.0» korraldajatele.

24. ja 25. juulil lossimägedesse planeeritavale kontserdile läks esialgu mõlemaks päevaks müüki 1000 piletit ja need osteti ära paari päevaga. Valitsuse otsus publiku arvu suurendada lubas korraldajatel mõlemaks päevaks veel sama palju pileteid müüki panna. Seni võis väliüritusi väisata vaid 1000 inimest.

Eesti pärimusmuusika keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Annika Vihmann kinnitas, et nii kontserdipaik kui esinejad jäävad samaks.

«Otsustasime mõlemaks päevaks 1000 piletit müügile panna, teisipäeval peaks neid juba kindlasti osta saama,» ütles Vihmann.

Sakala keskuse juht Jaanus Kukk rääkis, et Viljandi lauluväljaku, lossimägede ja Sakala keskuse varasematest broneeringutest pole tühistatud ühtegi, kuid kõigi eelduste kohaselt ei kogune ühelegi neist üritustest paari tuhandet inimest.

«Kaevumäele on mitu teatrietendust tulemas, aga need ei ole tavaliselt suurt publiku hulka kokku toonud,» lausus Kukk. «Lauluväljakul on esimese suurema ettevõtmisena 8. augustil Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud kontsert. Kui palju inimesi sisse pääseb, on korraldaja vastutusel. Meie asi on korraldajale seda meelde tuletada.»

Endiselt tuleb järgida 50-protsendilise täitumuse ja hajutatuse nõuet. Ürituste korraldajad peavad tagama, et inimesed liiguksid hajutatult nii saalis kui ka sisse- ja väljapääsude juures, tualettruumides, kohvikutes ja söögipunktides.

Lisaks helilooja Veljo Tormise mälestuskontserdile, millel astuvad üles Eesti rahvusmeeskoor ja Metsatöll, võib arvukamat publikut ­oodata 20. augustil Viljandisse jõudvale suvelõputuurile, millel esinevad 5Miinust, Shanon ja Terminaator.

«Muud peaksid külastajate arvult raamidesse ära mahtuma,» arvas Kukk. «Kui lähemaid kuid varasemate aastate sama perioodiga võrrelda, siis ei ütleks, et pilt ürituste poolest hõredam oleks. Juuni on eelmistel aastatel samuti kaunis hõre olnud. Juuli esimene pool on praegu ehk tõesti kaotsi läinud, siis on harilikult tuurid liikvel olnud ja nende seas ka mõned suuremad.»

Kui kiigata augustisse, siis see on Kuke kinnitusel isegi pisut tihedam kui möödunud aastatel. «Ma eriti nagu ei näe seda, et vabaõhupinnad oleksid kuidagi vähem kasutuses,» nentis ta.

Reedel esineb Kaevumäel Komöödiateater ja tuleval esmaspäeval Vana Baskini Teater ning 30. juulil astuvad Viljandi lauluväljakul rahva ette Maie ja Meie Mees. Juuli viimasel päeval saab Sakala keskuse hoovis osa Jaak Joala laulude kontserdist, järgmise kuu alguses esinevad Kaevumäel Naised Köögis ja Silver Sepp ning NUKU teater mängib lauluväljakul «Röövel Hotzenplotzi».

Märksõnad
Tagasi üles