Üle 30 000 majapidamise on elektrita, Viljandimaa on seni leebemalt pääsenud

Laupäevane torm on põhjustanud hulgaliselt elektrikatkestusi.

FOTO: Marko Saarm

Tugev tuul on põhjustanud hulgaliselt elektririkkeid. Täna pärastlõunase, kella 15 seisuga oli tormituulte tõttu vooluta üle 30 tuhande majapidamise. Kõige rohkem on vooluta kliente Pärnu ja Rapla maakonnas. Viljandimaal oli selleks ajaks elektrikatkestusi üle 1700.

"Torm hakkas alates varajastest hommikutundidest liikuma üle Saaremaa, Pärnumaa ja Raplamaa. Murrab puid liinidele ning põhjustab hulgaliselt rikkeid," informeeris Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp. "Tormituuled liiguvad veel täna üle Järvamaa, Harjumaa ja Virumaa ning võib arvata, et see toob rikkeid juurde."

Suurima mõjuga katkestus oli Hiiumaal, kus kell 10.27 läks korraga rivist välja kaks toiteliini, vooluta jäi 7076 klienti. Elektrilevi dispetšerid suutsid kaugjuhtimise teel 7 minutiga kõikidele klientidele voolu taastada. Seda tänu kiirele reageerimisele ja ümberlülitamise võimekusele elektrivõrgus.

Puusepp lisas, et Elektrilevi tegeleb igal pool aktiivselt rikete kõrvaldamisega ning teeb koostööd päästeametiga. Tõenäoliselt võib osa rikete kõrvaldamine aega võtta kuni homse õhtuni.

Tagasi üles
Back