R, 9.12.2022

«Pärimusa 2.0» saab võimaluse pileteid juurde müüa

Geidi Lovise Lee
«Pärimusa 2.0» saab võimaluse pileteid juurde müüa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi pärimusmuusika festivali asemel tulev «Pärimusa 2.0» pidi esialgu leppima 1000 kuulajaga. Nüüd aga piiranguid leevendati ning korraldajatele avaneb võimalus 1000 piltetit juurde müüa.
Viljandi pärimusmuusika festivali asemel tulev «Pärimusa 2.0» pidi esialgu leppima 1000 kuulajaga. Nüüd aga piiranguid leevendati ning korraldajatele avaneb võimalus 1000 piltetit juurde müüa. Foto: Elmo Riig

Valitsus otsustas lubada 15. juulist rohkem osavõtjaid nii sise- kui väliüritustele ning see annab lootust, et Viljandi pärimusmuusika festivali asemel korraldatavale kontserdile «Pärimusa 2.0» müüakse veel pileteid. Lisapileteid võidakse müüki panna kuni tuhat.

Pärimusmuusika festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul tehakse kindel otsus esmaspäeval. «Meil praegu veel ei ole valitsuse otsust ja dokumenti. Esmaspäeval vaatame, mida lisapiletite müümine meile tähendaks,» ütles Noormaa. Võimaluse korral pannakse rohkem pileteid kindlasti müüki.

Festivali asemel 24. ja 25. juulil Viljandi lossimägedes korraldatavad kontserdipäevad «Pärimusa 2.0» piletid müüdi läbi paari päevaga. Kell 14 algaval ning öösse kanduval kontserdil astuvad lisaks Trad.Attack!-ile, Puuluubile ja Untsakatele üles noored esinejad.

Kui veel kolmapäeval rääkis kultuuriminister Tõnis Lukas plaanist lubada juuli keskpaigast õues korraldatavatele avalikele üritustele kuni 3000 inimest, siis neljapäeval teatas valitsus siiski 2000 inimese maksimummäärast. Seni võib väliüritusi väisata kuni 1000 inimest. Ruumides võib 15. juulist olla üritusel kuni 1500 inimest senise 500 asemel. Endiselt tuleb järgida 50-protsendilise täitumuse ja hajutatuse nõudeid. Ürituste korraldajad peavad tagama, et inimesed liiguksid hajutatult nii saalis kui ka sisse- ja väljapääsude juures, tualettruumides, kohvikutes ja söögipunktide juures.

Linnavalitsuse haridus­spetsialisti Maie Joala sõnul pole seni Viljandis 2000 inimesega ürituste korraldamiseks luba küsitud. Joala arvas, et inimesed lihtsalt ei julge seda teha.

Viimastel päevadel on koroonaviirusesse haigestunute arv kergelt kasvanud, mis võis olla ka üks põhjustest, miks avalike ürituste maksimummäära 3000 inimeseni ei suurendatud. Nii neljapäeval kui ka kolmapäeval tuvastati Eestis kaheksa viirusesse haigestunut. Üksi neist ei olnud Viljandimaalt.

Märksõnad
Tagasi üles