R, 9.12.2022

Vanamuusikafestival algab

Kaie Mölter
, reporter
Vanamuusikafestival algab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Festivali lõpetab peaesinejaks tituleeritud vene juurtega Kanada-Tšehhi pianist Viviana Sofronitski.
Festivali lõpetab peaesinejaks tituleeritud vene juurtega Kanada-Tšehhi pianist Viviana Sofronitski. Foto: Marie Votavova

Viljandi vanamuusika festival, mis kannab järjekorranumbrit 35, algab täna ja kestab 12. juulini Viljandi baptisti kirikus.

Esialgse plaaniga võrreldes on vähenenud esinejate arv ja kitsenenud geograafia. Muusikahuviline peab arvestama ka sellega, et kontserdid on siseruumides, mis tähendab oluliste piirangute järgimist.

Festivali avab niinimetatud festivalikvartett, mida juhib palju aastaid vanamuusika festivali eestvedaja olnud Neeme Punder, lisaks mängivad ainulaadses kvartetis Maano Männi (viiul), Irina Zahharenkova ja Aare Tammesalu. Kõlavad Joseph Haydni ja Ludwig van Beethoveni helitööd.

Meenutus 31. Viljandi vanamuusika festivalilt, mil pärimusmuusika aidas etendus noorte vanamuusikute projektlavastus «Elu madalal maal».
Meenutus 31. Viljandi vanamuusika festivalilt, mil pärimusmuusika aidas etendus noorte vanamuusikute projektlavastus «Elu madalal maal». Foto: Elmo Riig

Laupäeval, 11. juulil astub lavale Hortus Musicus, kes esitab araabia ja juudi iidseid meloodiaid ja valiku XIII sajandist pärit Carmina Burana käsikirjast.

Festivali lõpetab peaesinejaks tituleeritud vene juurtega Kanada-Tšehhi pianist Viviana Sof­ronitski, kelle repertuaaris on nii Ludwig van Beethoveni kui tema kaasaegsete helitööd, loomulikult kõlab ka «Kuupaistesonaat».

Kontserdile lisavad erilisust kuulsa klaverimeistri Paul McNulty valmistatud Beethoveni-aegsete Steini, Walteri ja Grafti instrumentide koopiad.

Festivali piletid on eelmüügis Piletilevis.

Märksõnad
Tagasi üles