Heiki Raudla: ajad on paljuski sarnased olnud

Margus Haav
, reporter
Copy
Heiki Raudla kinnitusel on Viljandis olulisemad asjad ühel või teisel viisil alati raekoja ja linnavõimuga seotud olnud.
Heiki Raudla kinnitusel on Viljandis olulisemad asjad ühel või teisel viisil alati raekoja ja linnavõimuga seotud olnud. Foto: Elmo Riig

Heiki Raudla uus raamat «Raekojas läbi aastate» pole ülevaade ainult Viljandi raekojast, vaid ka linna valitsemisest eri aegadel, olgu valitsejaks olnud ordumeistrid, linnavanemad, bürgermeistrid, täitevkomitee esimehed või linnapead. Viljandi linna elu ja tegemisi on alati tulnud mingil viisil juhtida. Kord on see õnnestunud paremini, kord halvemini.

Heiki Raudla, 1935. aastal kuulutati välja Viljandi ajaloo teemaliste käsitluste konkurss. Paraku ei saabunud sinna ühtegi tööd. Huvitav, miks?

Seal võis olla kolm põhjust. See oli väga mahukas töö ning nendel, kes oleksid olnud võimelised seda ette võtma, polnud lihtsalt aega. Võimalik, et tasu oli väike. 300 krooni eest oleks saanud ehk mingi õhukese brošüüri teha. Ega neid kirjutajaid ka väga palju olnud: August Westrèn-Doll ja ehk veel mõned. Päris kindlasti oli aga põhjus see, et Viljandi keskaja kohta polnud tollal ega ole ka nüüd palju informatsiooni.

Tagasi üles