Sisukord
Paberleht
Paberleht

Heiki Raudla: ajad on paljuski sarnased olnud

4 min lugemist
Heiki Raudla kinnitusel on Viljandis olulisemad asjad ühel või teisel viisil alati raekoja ja linnavõimuga seotud olnud. FOTO: Elmo Riig

Heiki Raudla uus raamat «Raekojas läbi aastate» pole ülevaade ainult Viljandi raekojast, vaid ka linna valitsemisest eri aegadel, olgu valitsejaks olnud ordumeistrid, linnavanemad, bürgermeistrid, täitevkomitee esimehed või linnapead. Viljandi linna elu ja tegemisi on alati tulnud mingil viisil juhtida. Kord on see õnnestunud paremini, kord halvemini.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Heiki Raudla, 1935. aastal kuulutati välja Viljandi ajaloo teemaliste käsitluste konkurss. Paraku ei saabunud sinna ühtegi tööd. Huvitav, miks?

Seal võis olla kolm põhjust. See oli väga mahukas töö ning nendel, kes oleksid olnud võimelised seda ette võtma, polnud lihtsalt aega. Võimalik, et tasu oli väike. 300 krooni eest oleks saanud ehk mingi õhukese brošüüri teha. Ega neid kirjutajaid ka väga palju olnud: August Westrèn-Doll ja ehk veel mõned. Päris kindlasti oli aga põhjus see, et Viljandi keskaja kohta polnud tollal ega ole ka nüüd palju informatsiooni.

07.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto