Viljandi vald avaldas toetust linna vabadussõja monumendi taastamisele

Seal, kus 1920.-1930. aastatel seisis Vabadussõjas langenud Sakalamaa meestele pühendatud monument, on viimased 40 aastat olnud ametite maja, mida praegu lammutatakse. Toona Eesti Pangale kuulunud hoone näeb tänapäeval välja teistsugune. Pärast maavalitsuse kadumist on sellest saanud riigimaja.

FOTO: Viljandi muuseumi fotokogu

Viljandi vallavalitsus otsustas oma kolmapäevasel istungil toetada Viljandi vabadussõja mälestusmärgi taastamist skulptor Amandus Adamsoni kavandi järgi ja on valmis selleks ka raha andma.

Vallavanem Alar Karu ütles Viljandi valla avalike suhete juhi Made Laasi edastatud pressiteate vahendusel, et vabadussõja ausamba taastamise mõte leidis poolehoidu nii vallavalitsuse kui ka -volikogu istungil. "Möödunud sõdu tuleb tähistada ikka vanade, oma ajastut meenutavate ausammastega," ütles vallavanem. "Amandus Adamsoni monument oli Eesti üks ilusamaid ja suursugusemaid, mis püstitati Vabadussõjas võidelnud sangaritele. Nii nagu taastasime oma riigi iseseisvuse, nii tuleb taastada ka meie rahvale olulised ajaloolised sümbolid."

Karu sõnul oli hea meel tõdeda, et vallavalitsuses ja -volikogus valitses vabadussamba taastamist toetav õhkkond. "Arvan, et vald on valmis rahaliselt taastamist toetama ja kutsume üles ka

inimesi kaasa mõtlema, kas nad on valmis selleks raha annetama. Jääme ootama Viljandi linna otsust monumendi taastamise kohta."

Tagasi üles
Back