/nginx/o/2020/06/11/13147863t1hb70b.jpg)
Ugala teater lõpetas oma 100. hooaja vabas õhus. Üle anti publikupreemiad Kuldõunad ja istutati tulevase õunaaia tarbeks 26 õunapuud.
Publik hääletas hooaja parimaks meesnäitlejaks Aarne Soro, kellele see oli seitsmes kord auhinda vastu võtta. Parima naisnäitleja Kuldõuna pälvis esimest korda Terje Pennie.
Moosipurgid ja sokid
Parimaks juubelihooaja uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt Ringo Ramuli hooaja avaloo «Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus». Soro kehastas selles peaosa, kandev roll oli ka Terje Penniel.
«Väga rõõmus ja liigutatud olen,» kinnitas Terje Pennie. «Viljandis on nii armas publik. Nad ei jäta kunagi oma tunnustust välja näitamata, saadetakse lilli, moosipurke ja sokke!»
Aarne Soro sai publikupreemia juba seitsmendat korda. Tänukõnes meenutas ta enda kehastatud Allan Karlssonit lavastusest «Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus»: «Karlsson armastas öelda, et on, nagu on ja tuleb, mis tuleb,» ütles Soro. «Ega päriselt muidugi selle suhtumisega, et tuleb, mis tuleb, ilmas elada saa, kord peab ka olema.»
Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost.
Lavastust saab Ugalas taas näha 17. septembril. «Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus» põhineb Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni 2009. aastal ilmunud esikromaanil.
«Teatri juubelihooaeg lõppes teisiti, kui ette kujutasin,» möönis teatri loominguline juht Tanel Jonas. « Aga sellest pole midagi. Teatris on see tore, et saab alati igasuguseid uusi asju teha ja varsti on algamas 101. hooaeg.»
Õun kui sümbol
Miks ikkagi õunaaed? Õunad on Ugala teatrile läbi ajaloo olnud olulise tähtsusega, asub ju teatrimajagi endise aiandi aladel ja see on igas mõttes viljakas pinnas kultuurtaimedele. Aastaid on Ugala publiku lemmikud pälvinud auhinnaks kuldse õuna.
«Lõppenud hooajal pühendasime palju tükke Ugala sajale aastale ja puud istutasime nende inimeste auks, kes selle aja jooksul on Ugalas olnud,» rääkis teatrijuht Garmen Tabor. «Õunapuu istutamine on väga sümboolne ka selles mõttes, et praegune teatrimaja on ehitatud endise aiandi territooriumile.»
Saja aasta jooksul on Ugala eesotsas olnud 26 loomingulist juhti Armin Hundist Tanel Jonaseni, kes kõik on andnud oma panuse, et Ugala teater õitseks ja nauditavaid vilju kannaks.
Nende tehtud töö auks istutati õunaaeda 26 sammasõunapuud. Need on sügistalvised sordid, mille viljad valmivad hilissügisel. Kõik õunad, mis linnarahvast puudelt noppimata jäävad, leiavad tee Ugala teatrikohvikusse, kus neist valmistatakse hõrgutisi teatrikülalistele pakkumiseks. Teatrirahvast aitas istutamisel ja sellele eelnenud ettevalmistusperioodil arborist Piia Kivisild.
«Tänan väga publikut, kes meid armastab,» rääkis Tabor. «Seda on näha juba sügisesest piletimüügist, inimesed ootavad ja tahavad meie juurde tulla. Meie ootame jälle väga neid ja igatseme nende järele.»