12 000 inimest kutsutakse COVID-19 eriolukorra kordusuuringusse

Koroonatest. Foto on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh (Järva Teataja)

Tervise arengu instituut (TAI) korraldab kordusuuringu, et hinnata eriolukorra mõju inimeste hoiakutele ja tervisekäitumisele ning kokkupuuteid haigestunutega. Kutsed saadetakse e-postiga tänase ja homse päeva jooksul, vastuseid oodatakse juuni lõpuni.

Eestis on koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukord lõppenud, kuid oht viirusesse nakatuda ei ole kadunud ja viiruse edasist levikut on keeruline ennustada, mis on TAI kordusuuringu ajend. Aprilli keskpaigas tehtud samasugune küsitlusuuring näitas, et inimesed mõistsid haiguse Covid-19 ohtlikkust ja kasutusele võetud meetmete olulisust. "Täna algavas uuringus pöörame rohkem tähelepanu sellele, kuidas viirus on mõjutanud inimeste tervisekäitumist, näiteks seoses suitsetamise ja alkoholi tarvitamisega, aga ka vaimset tervist ja tööhõivet," selgitas TAI uimastite ja nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Sigrid Vorobjov.

Ligi 12 000 Eesti elanikule vanuses 18–79 aastat saadetakse e-postiga küsimustik eesti ja vene keeles. Veebiküsitluse täitmine võtab aega 15 minutit ning vastata saab juuni lõpuni.

Tagasi üles
Back