Holstre-Nõmme orienteerumispäevak tõi starti peaaegu sada inimest

Orienteerumine. Foto on illustratiivne.

FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Selle hooaja teine Viljandimaa orienteerumispäevak Holstre-Nõmmel tõi starti 85 orienteerumishuvilist. Rajameister Koit Paasma oli planeerinud tehniliselt nõudlikule ja füüsiliselt raskele maastikule väga põnevad rajad. Kõige pikema, 6,3-kilomeetrise 12 kontrollpunktiga raja läbis naistest kõige kiiremini Airika Lainoja, kulutades selleks ühe tunni ja 38 minutit. Samal rajal oli meeste arvestuses parim Joosep Tammemäe, kellel kulus 58.31.

3,6-kilomeetrisel seitsme kontrollpunktiga raja läbis kõige lühema ajaga naistest Kersti Põldsalu tulemusega 45.10 ning meestest Laur-Rogert Sulg 44.41-ga.

Kolmanda raskusastmega rajal, mille pikkuseks oli 2,1 kilomeetrit ja kus tuli läbida kuus kontrollpunkti, olid tublimad Piret Pallase ajaga 29.27 ja meestest Neiro Pähn tulemusega 29.03.

Algajatele mõeldud ühekilomeetrise ja nelja kontrollpunktiga raja läbis kõige kiiremini Karl Märten Aren 13.43-ga.

Järgmine Viljandimaa orienteerumispäevak on teisipäeval, 2. juunil Tääksis. Võistluskeskus asub Tääksi kooli juures.

Rada kulgeb Tääksi oja kallastel, mis on kohati kuni 25 meetrit kõrged. Kõrguste vahe maastikul on veidi üle 30 meetri. Tääksi oja vasakkalda reljeef on orvanditega liigendatud orunõlv, parem kallas on laugem ja meenutab tükati Lõuna-Eesti kuppelmaastiku väikevenda. Kõrguste vahed on seal väiksemad ja metsaste küngaste vahel siuglevad erineva suurusega lagedad siilud.

Pärast Tääksit leiavad orienteerumispäevakud aset Viljandi lossimägedes (9. juunil), Sürgaveres (12. augustil), Olustveres (25. augustil), Vana-Võidus (9. septembril) ja tänavused orienteerumispäevakud lõpetab 23. septembril Holstre-Polli orienteerumispäevak.

Holstre-Nõmmel olnud Viljandimaa orienteerumispäevaku tulemused leiab ka orienteerumisklubi Lehola kodulehelt https://lehola.weebly.com

Tagasi üles