Skip to footer
Saada vihje

Viljandi gümnaasiumis loositi aktuseaegu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Selleks, et kõik oleks õiglane, loositi aktuste ajad 20. mail koolimaja ees avalikult välja.

Et kogu koolipere ei saa epideemia tõttu samal ajal ühes kohas koos olla, tõmbasid Viljandi gümnaasiumi abituriendid kolmapäeval koolimaja ees loosi, mis kellaajal iga õpperühma aktus algab.

Aktused tulevad 22. juunil ning korraga viibivad kooli territooriumil ainult ühe rühma lõpetajad.

Loosiõnn määras, et kell 10 algab päev võõrkeele õpperühma aktusega, seejärel tulevad poolteisetunniste vahedega teiste koosviibimised ning pikale pidulikule päevale paneb punkti kell pool kuus õhtul algav majandussuuna abiturientide lõpetamine.

Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Matsin ütles, et selline lahendus leiti koostöös abiturientide endiga, kelle seas korraldati küsitlus. «Oma õpperühm on kõige lähemate õpingukaaslaste ring ja nemad on kõige tihedamalt koos õppinud. Teeme seega igale õppekavarühmale eraldi aktuse, kokku kuus aktust,» lausus direktor.

Sel aastal ei ole aktused kõikidele avatud. Neil tohivad osaleda ainult ühe õpperühma õpilased ja nende kõige lähem pere, hoides omavahel kahemeetrist distantsi. Pere tohib pidulikku hetke tunnistama tulla ainult sel juhul, kui ilm lubab aktust õues pidada. Kui ilm on kehv ja koosviibimine tuleb koolimajas, võivad sellel osaleda ainult õpilased.

Aktustel järgitakse 2 + 2 reeglit ning Matsini sõnutsi hajutatud liikumist, milles inimesi juhendatakse ja mille täitmist jälgitakse. «Kõik koolidele kehtestatud ohutusnõuded viiruse leviku tõkestamiseks kehtivad ka aktuse päeval. Kui õpilane soovib maski, siis koolis on need olemas,» ütles Ülle Matsin.

Loosimine oli direktori hinnangul kõige mõistlikum ja lihtsam viis tagada aktuseaegade õiglane ja erapooletu jagamine, sest aktusi jätkub hommikust õhtuni.

Praegu on kaalumisel ka otseülekanne aktuselt, et toimuvat saaksid soovi korral videosilla kaudu jälgida ka need pereliikmed, kes kas ei saa aktusele tulla või pelgavad sealt viirust saada. «Ülekanne on aga mõistlik siis, kui suudame tagada selle hea kvaliteedi,» lisas Matsin.

ALGUSAJAD

  • Kell 10.00 – võõrkeelte õppesuund
  • Kell 11.30 – sotsiaalainete õppesuund
  • Kell 13.00 – matemaatika-füüsika õppesuund
  • Kell 14.30 – humanitaar ja kunstide õppesuund
  • Kell 16.00 – loodus- ja reaalainete õppesuund
  • Kell 17.30 – majanduse ja ettevõtluse õppesuund

Ilusa ilma korral on aktused õues ning sinna võivad lisaks õpilastele minna kõige lähemad pereliikmed. Kui aktused on ruumis, võivad neil osaleda ainult lõpetajad.

Allikas: Viljandi gümnaasium

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles