Kiviberg lisas, et see on pikk kontsert, mis kestab terve päeva ning meenutab ülesehituselt pisut esimest "Pärimusa", mis oli 15. mail 1993.
"Inimesed, kes on külastanud festivali ja teavad selle vaimu, mõistavad, et festivali olemus seisnebki selles, et ta on põnev ja rõõmus kohtumispaik, mille kohal lehvib vaba vaimsus," rääkis Kiviberg. "Rangete piirangutega ei ole võimalik sellist pidu korraldada."
Kus täpselt kontserdipaik olema saab, pole veel kinnitatud. Kiviberg ütles vastuseks küsimusele, et kas see võib tulla Teisele Kirsimäele, et see on üks võimalustest.
"Kindlasti peab olema ruumi 2 + 2 reegli täitmiseks, suure tõenäosusega võtame kasutusele lossimäed tervikuna, aga kuhu lava täpselt tuleb, seda ma ei kinnita ega lükka praegu ümber," rääkis pealik.
Kindel on aga see, et traditsioonilist toiduala ei tule. "Seda ei saakski sellisel kujul tulla, toiduhoovi rajamisel on risk liiga suur," ütles Kiviberg.
Käesolevaks aastaks soetatud Viljandi pärimusmuusika festivali passe saab kasutada järgmisel aastal või müüa tagasi. Korraldajad paluvad võimaluse korral passi mitte tagasi müüa, vaid kasutada seda 2021. aastal. Selleks ei pea passiomanik midagi tegema, pääse kehtib aasta pärast automaatselt.
Edasi kanduvad nii päevapassid, festivalipassid, noortepassid, seeniorpassid, toetajapassid kui ka Perekaardi passid. Kui on soov pass siiski tagasi müüa, tuleb hiljemalt 31. augustil täita ankeet, mille leiab festivali kodulehelt. Piletiraha hakatakse tagasi maksma 15. juunist.