E, 11.12.2023

Politsei pidas kinni eaka naise surma põhjustamises kahtlustatava mehe

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy
Politsei. Foto on illustratiivne.
Politsei. Foto on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Politsei pidas kinni mehe, keda on seni kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada Viiratsis 70-aastasele naisele raske tervisekahjustuse põhjustamises. Naine suri selle tagajärjel.

Politsei pressiesindaja Kerly Virga sõnul sai politsei kolmapäeval, 20. mail teate, et Viljandimaal Viiratsi alevikus on korteris abivajav eakas naine. Meedikute saabudes selgus, et naine on surnud. Surnukeha saadeti täpse surma põhjuse selgitamiseks kohtuarstlikule lahangule.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et uurijad kogusid sündmuskohalt tõendeid ning viisid läbi teisi menetlustoiminguid, mis andsid juba kohtuarstliku ekspertiisi eel põhjust arvata, et 70-aastase naise surm võis olla vägivaldne.

"Samal päeval kogutud tõendid andsid põhjust arvata, et naise surmaga võib olla seotud 34-aastane mees, kes oli sageli naisega samas korteris koos. Seni teadaolevalt tarvitasid nad ka naise surmale eelnenud ajal ühiselt alkoholi," rääkis politseijuht. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning kuna too oli raskes joobes, paigutati ta esiti kainenema.

Neljapäeval laekus ekspertiisi vastus, millega kohtuarstid kinnitasid, et naise surm oli vägivaldne. Reedel taotleb Lõuna ringkonnaprokuratuur kinnipeetud mehe eeluurimise ajaks vahi alla võtmist. "Tõendite kogumine ja täpsemate asjaolude selgitamine jätkub nüüdki," lisas Virk.

Kriminaalmenetlust viiakse läbi paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, kui sellega on põhjustatud inimese surm. Kohtueelset menetlust viib läbi Viljandi politseijaoskond ja menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles