Detsember, veebruar või mai. Ilm püsib üsna ühesugune juba mitu kuud

Detsembri ja mai keskpaiga ilm ei erine just ülemäära palju.

FOTO: Kuvatõmmis

Pühapäeval kohati nelja plusskraadini langenud temperatuuriga ilm ei erinenud palju detsembri keskel Eestis valitsenud ilmast. Samasugune oli ka 17. veebruar ja tegelikult on Eestis valitsenud üsna ühesugune ilmastik juba novembri algusest saadik.

Sakala haaras valikusse riigi ilmateenistuse 17. mai ja 18. detsembri vaatlusandmed ning keskpäeval mõõdetud temperatuurid näitasid, et jõulude eel oli Eestis isegi pisut soojem. Ka veebruar, mis on tavaliselt aasta kõige külmem kuu, möödus enamasti plusskraadidega. Näiteks 17. veebruaril kerkis Viljandis temperatuur 8,8 kraadini.

Ei saa muidugi väita, et enam kui pool aastat on Eestis valitsenud pidevalt samasugune ilm. 29. veebruaril mõõdet Viljandis selle aasta külmarekord, mis oli –9,2 kraadi ning nädal tagasi emadepäeval oli sooja peaaegu 20 kraadi.

Riigi ilmateenistus pakub, et nädala lõpu poole muutub ilm pisut soojemaks. Norra ilmaportaal Yr.no aga seda ei paku. Norralaste meelest jätkub praegune ilm, kus temperatuurid jäävad enamasti alla kümne plusskraadi, vähemalt mai lõpuni.

Tagasi üles