Viirusepuhangust kannatada saanud turismiettevõtjad saavad taotleda lisatuge

Copy
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium hakkab EAS-i kaudu pakkuma täiendavat tuge COVID-19 puhangust kannatada saanud turismiettevõtjatele, et tagada turismisektori ettevõtjate kestlikkus.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium hakkab EAS-i kaudu pakkuma täiendavat tuge COVID-19 puhangust kannatada saanud turismiettevõtjatele, et tagada turismisektori ettevõtjate kestlikkus. Foto: Elmo Riig

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas määruse, mille kohaselt hakkab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ettevõtluse arendamise sihtasutuse kaudu pakkuma täiendavat tuge COVID-19 puhangust kannatada saanud turismiettevõtjatele, et tagada turismisektori ettevõtjate jätkusuutlikkus ja konkurentsivõime kriisijärgses majandusolukorras.

"Et turismiettevõtjate tavapärane tegevus on kriisiolukorra tõttu seiskunud, innustame neid vaatama üle oma ärimudelid ning mõtlema tegevustele, mis aitavad ettevõtte konkurentsivõimet parandada ja pikemas perspektiivis kriisist võitjana väljuda," ütles Siem. "Me ei saa eeldada, et välisturism sel aastal kiiresti taastub, mistõttu vajame just selliseid toetusi, mis aitaksid kiiremini taastada sise- ja välisturismi teenuste käivet ning samas vähendaksid laiemaid mõjusid ka teistele sektoritele, nagu toitlustus ja transport."

Määruse kohaselt muutuvad ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) turismiettevõtete ärimudelite rakendamise toetuse tingimused. Ettevõtete projektide omafinantseering väheneb 40 protsendilt 20-le ning lisandub täiendav võimalus taotleda väikeprojektide toetust.

Väikeprojektide toetust hakatakse pakkuma turismiettevõtja eriolukorrast tulenevate mõjude leevendamiseks, tegevuste ümberkorraldamiseks, teenuste või toodete arendamiseks ja turule toomiseks või eriolukorrajärgse ärimudeli muudatuse ettevalmistamiseks.

Väikeprojektid võivad olla iseseisvad arendused või ka suure turismi ärimudeli arendusprojekti ettevalmistavad tegevused. Väikeprojekti toetuse maht on 5000–20 000 eurot turismiettevõtja kohta.

EAS-i juba avatud suurprojekti toetus on suunatud uuendatud või uue ärimudeli arendamise ja rakendamisega seotud tegevusteks, et välja arendada ja ellu viia suurema lisandväärtusega tooteid, teenuseid või tehnoloogilisi lahendusi. Suurprojekti toetuse maht on 20 000–200 000 eurot ettevõtja kohta ning toetuse omaosaluse määr langeb 20 protsendi peale.

Suur- ja väikeprojektide toetust saab taotleda igas suuruses turismiettevõte (mikroettevõttest suurettevõtteni), samuti saavad seda taotleda sihtkoha arendusorganisatsioonid, erialaliidud ja kohaliku omavalitsuse üksused.

Turismiettevõtjad saavad toetusi EAS-i kaudu taotleda alates 21. maist.

Taotlejatele, kes on juba oma projektitaotluse esitanud, rakendatakse uuendatud toetusemäära tagasiulatuvalt.

Tagasi üles