Kultuuriakadeemia uus direktor on Juko-Mart Kõlar

Juko-Mart Kõlar

FOTO: Tartu Ülikool

Reedel valis Tartu ülikooli senat kahe kandidaadi seast Viljandi kultuuriakadeemia uueks direktoriks Juko-Mart Kõlari.

Juko-Mart Kõlar on kogenud juht muusika- ja kultuurivaldkonnas. Viljandi kultuuriakadeemia senise töötajana on ta väga hästi kursis kooli positsiooni ja probleemidega. Kõlar soovib uue direktorina arendada kultuuriakadeemia keskseid teemasid: pärimuskultuuri, loomeettevõtlust ning koostööd Viljandimaa asutuste ja inimestega. Tal on selleks ka mitu uuenduslikku ideed. Tema visioon akadeemia tulevikust on põhjalik ja julge.

"Viljandi kultuuriakadeemial on Tartu ülikooli nägu ja tegu, aga me oleme ühtlasi kohapealne kompetentsi- ja innovatsioonikeskus," sõnas Kõlar. "Näen, et loova koolina on meil suurepärane võimalus luua ja arendada koostöös ülikooli, kohalike ettevõtete ja organisatsioonidega tarku tooteid ja teenuseid ning lõppkokkuvõttes tuua piirkonda juurde suure lisandväärtusega töökohti,"

Veel soovib Kõlar senisest suuremat rõhku panna kultuuriakadeemia rahvusvahelistumisele.

Kandidaatide hindamise komisjoni esimees, Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan ning keskaja professor Anti Selart ütles, et kuigi Juko-Mart Kõlari akadeemiline karjäär pole väga pikk, on tal suur kogemus kultuurimajanduse valdkonna juhtimises ja uuendusmeelne vaade, mida saab rakendada ühiskonna ees seisvate ülesannete täitmisel. "Kõlar on väga mitmekülgne inimene, kes on kindlasti võimeline Viljandi kultuuriakadeemiat edukalt juhtima ja selle tööd vastavalt muutuva aja nõuetele korraldama," lausus Selart.

Juko-Mart Kõlar on lõpetanud 2006. aastal Eesti humanitaarinstituudis sotsioloogia eriala. 2009. aastal kaitses ta  Helsingi kunstiülikooli Sibeliuse akadeemias magistrikraadi kultuurikorralduses ja 2019. aastal Estonian Business Schoolis doktorikraadi juhtimisteadustes.

Kõlar oli aastatel 2014–2019 Eesti riikliku sümfooniaorkestri ja filharmoonia kammerkoori nõukogu esimees, aastatel 2013–2019  kultuuriministeeriumi muusikanõunik ja kultuuriekspordi nõunik. Tal on praktiline kogemus loomeettevõtjana muusikatööstuse valdkonnas.

Loe Juko-Mart Kõlari visiooni järgmiseks viieks aastaks kultuuriakadeemia direktorina siit.

Kõlar asub ametisse 1. septembril praeguse direktori Iñaki Sandovali asemel.

Tagasi üles