Sisukord
Paberleht
Paberleht

Praegu tuleb lõket tehes olla ääretult ettevaatlik

3 min lugemist
Enamiku metsa- ja maastikupõlengute põhjustaja on inimtegevus. Kuivas looduses võib raskete tagajärgedeta lõke tekkida väga lihtsalt. FOTO: Arvo Meeks (Lõuna-Eesti Postimees)

Kevade tulek on päästeametile ikka tähendanud sagedasi väljakutseid maastiku- ja metsapõlengutele, mis on saanud alguse inimeste hooletust käitumisest. Seepärast paneb ta kõigile südamele, et lõket tehes oldaks äärmiselt ettevaatlik ja järgitaks täpselt ohutusnõudeid. 27. märtsist kehtestas päästeamet Eesti territooriumil tuleohtliku aja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo vanemspetsialist Eda Mõim ütles, et kevadiste päikesepaisteliste ja soojade ilmade saabudes taimestik ja kulu kuivavad ning tuleoht looduses kasvab. «See tähendab päästjatele rohkem tulekahjusid, mis on saanud alguse hooletusest lahtise tule kasutamisel või lõkke tegemisel, millest süttivad kulupõllud ja mets.»

Nii peabki päästeamet maastikutulekahjude arvu kasvust ja ilmaprognoosidest lähtudes kehtestama igal aastal tuleohtliku aja, mis seab looduses lahtise tule kasutamiseks tavalisest rangemad reeglid. Eeskätt puudutab see lõkketegemist.

18.04.2020 22.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto