Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljandi linnapea: töötame nüüd kriisirutiinis

4 min lugemist
Viljandi raekoja uks on kuu aega olnud suletud. Uksel on kõigi ametnike telefoninumbrid ja vastuvõtuajad. FOTO: Marko Saarm

Viljandi linnavalitsuse töö on jõudnud kriisirutiini, mis tähendab pidevaid veebikoosolekuid, igapäevast kriisikomisjoni kogunemist ning eriolukorra reeglite kontrollimist. Ükski tavatöö linnapea kinnitusel tegemata ei jää.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui tavaelule iseloomulikku tööd on eriolukorra ajal vähemaks jäänud, siis palju uutest reeglitest tulenevat tegevust on lisandunud. Linnapea Madis Timpson tunnistas, et on pidanud viimaste nädalate jooksul selgeks õppima uusi arvutiprogramme, mida kasutatakse veebikoosolekute pidamiseks, korraldama baaris kontrolli, et seal pärast kella 22 alkoholi ei müüdaks, ning leidma paarkümmend vabatahtlikku, kes kontrollisid hiljutisel pensionipäeval, et sularahaautomaatide juures rahvast ei koguneks.

Lisaks on tulnud kriitiliselt üle vaadata linna rahakott, kust esimene miljon eurot on mõttes juba ära kustutatud. Valmis ollakse 35 miljoni suuruse eelarve kuni kolme miljoni suuruseks kärpeks.

11.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto