Skip to footer
Saada vihje

2 + 2 reeglit aitavad poodidel täita ostukorvid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laupäeval pidas Espaki kaupluse töötaja sisseastujate üle arvet.

Eestis avatud kauplused peavad täitma 2 + 2 reeglit ehk arvutama ruutmeetrite põhjal, mitu inimest tohib korraga ostusaali lubada, et neil oleks ohutult ruumi.

Poed on saanud väga erinevaid tulemusi, sest kui 2200 ruutmeetri suurusesse Maksimarketisse lastakse korraga 90 klienti, siis enam kui kaks korda väiksemasse Maximasse lubati laupäeval korraga siseneda 185 ostjal.

Viljandi Espaki juhataja Monika Lindma selgitas, et selle poe kahte majja lubatakse ostjaid lubatud normi järgi: vanas majas, kus on müügipinda 1300 ruutmeetrit, võib korraga viibida 15 klienti ning uues, 2000-ruutmeetrise pinnaga poes 25.

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles