Džässiauhinnad ootavad jagamist

Viljandi kitarrifestivali tarbeks tuli kokku kitarriorkester.  

FOTO: Elmo Riig

Reedeni saab hääletada oma lemmikute džässartistide, -ansamblite ja -algatuste poolt. Eesti džässiauhindade hääletus saab teoks juba 14. korda. Nominentide hulgas on ka Viljandi kitarrifestival ning selle peakorraldaja, kitarrist Ain Agan.

Ain Agan kandideerib aasta džässmuusiku tiitlile koos pianist Joel Remmeli, pianist Kirke Karja, laulja Kadri Voorandi ja pianist Holger Marjamaaga. Selle tiitliga kaasneb 3500-eurone auhind. Üks aasta džässiedendaja tiitli nominente on improvisatsioonilisele ja stiiliülesele kitarrimängule keskenduv Viljandi kitarrifestival. Teised kandidaadid selles kategoorias on Eesti pikima traditsiooniga džässifestival "Tudengijazz", Klassikaraadio ja selle muusikatoimetaja Ivo Heinloo, Eesti Rahvusringhäälingu heliosakond ning muusik ja muusikapedagoog Siim Aimla.  

Tunnustust jagatakse viies kategoorias"Jazzkaare" ja Eesti Jazzliidu väljajagatavate auhindade 90 kandidaadi seast valis žürii nominendid. Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt mai alguses ning nad selguvad žürii ja publiku eelistustest lähtuvalt. Eesti Jazzliidu üle-eestilist 17. hooaega lubatakse alustada tänavu juba septembrist.  

Tagasi üles