Kesklinnas algavad esmaspäeval ehitustööd (1)

Sakala
Copy
Viljandi kesklinna ehituse ühe osana lammutatakse ametite maja.
Viljandi kesklinna ehituse ühe osana lammutatakse ametite maja. Foto: Marko Saarm

Esmaspäeval algavad Viljandi kesklinnas Vabaduse platsi ja sellega külgnevate tänavate ehitustööd. Neid hakatakse tegema etapiti ja nendega lubatakse lõpule jõuda novembriks.

Viljandi linnapea Madis Timpson märkis pressiteate vahendusel, et ehitus algab plaanipäraselt. "Kõik ettevalmistused on tehtud. Töövõtja Tallinna Teede aktsiaselts on meile kinnitanud, et eriolukorra meetmed ehitamist ei takista, sest ehitusplatsil tegutsevad töölised enamasti üksteisest eraldi. Kinnitus ehitustööde lubamise kohta on saadud ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist," rääkis ta ning lisas, et eriolukorras on tähtis, et jätkaksime võimalikult palju tavapäraste tegevustega ega jätaks planeeritud investeeringuid katki. "Just selliste suurte taristuprojektide kaudu aitame turgutada meie majandust."

Tööde esimene etapp kestab 30. märtsist 18. juunini ning puudutab Tallinna ja Vaksali tänavat ning Tasuja puiesteed, kus tehakse algust kõnniteede, sõidutee ja trasside ehitusega. Vaksali tänaval on esimeses etapis kavas Tasuja puiestee ja Kaalu tänava lõigu ehitus spordihoonepoolses küljes. Tallinna tänava vanalinnapoolne kõnnitee valmib aprilli lõpuks, kaubamajapoolse kõnnitee ehitus algab mai keskel ja see valmib juuni lõpuks. Sõidutee ja trasside ehitus kestab aprilli keskpaigast augusti lõpuni.

Ajutine liikluskorraldus hakkab kehtima esmaspäevast, 30. märtsist ning muutub vastavalt töö etappidele. Muudatustest antakse märku ajutiste liiklusmärkidega. Lisaks saab muudatustega tutvuda ehituse infolehel www.viljandi.ee/kesklinn2020. Samal lehel on kirjas kogu ehituse ajakava.

Kohalikud elanikud ja ettevõtjad pääsevad oma kinnistutele ligi mööda Tallinna tänava Vabaduse platsi poolset külge.

Viljandi linnakeskuse avaliku ruumi ajakohastamine läheb maksma 3,1 miljonit eurot ja seda toetab 2,72 miljoni euroga Euroopa regionaalarengu fond.

Märksõnad

Tagasi üles