Gümnaasiumi lõpueksamid lükatakse edasi

Eksamid lükatakse edasi ka Viljandi gümnaasiumis. See pilt pärineb 2018. aastast.

FOTO: Marko Saarm

Haridus- ja teadusministeerium otsustas eriolukorra tõttu lükata edasi gümnaasiumi lõpueksamid. Ministeerium teatas, et eriolukorras ei toimu ka keeletaseme eksamid, testid ja tasemetööd. Uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et uute eksamiaegade määramisel lähtutakse sellest, et õpilastel ja õpetajatel oleks piisavalt aega eksamitele häälestumiseks. "Kindlasti ei alusta me eksameid varem kui kaks nädalat pärast tavapärase õppekorralduse taastamist," sõnas Reps. Distantsõpe jätkub esialgu veel vähemalt kaks nädalat, aga suure tõenäosusega aprilli lõpuni.

Eksamite edasilükkamise peamine põhjus on eriolukorrast tulenev vajadus vältida avalikke kogunemisi ja piirata lähikontaktide arvu. Juhul, kui eriolukorra kestust pikendatakse ning see ulatub suvevaheaja alguseni, peab ministeerium otstarbekaks, et koolid lõpetatakse seniste hinnete alusel.

Gümnaasiumi, kutseõppeasutusse ja kõrgkooli vastuvõtmise tingimused määrab iga haridusasutus ise. Nii ülikoolid kui ka paljud gümnaasiumid on ministeeriumile kinnitanud, et nad tegelevad sobilike lahenduste otsimisega ja on valmis paindlikult tegutsema.

Tagasi üles