Bussid veavad inimeste asemel pakke

Bussi pagasiruumi täidavad pakid.

FOTO: Kaie Mölter

Kolmapäeval kell 10 Tallinna bussijaamast Viljandi poole sõitma hakanud bussi lastist moodustasid suurema osa pakid. Viljandisse soovis sõita üks inimene ning tal tuli esialgu transporti jagada kahe Paidesse sõita soovijaga.

Hansaliinide bussijuht Heino ütles, et sellise pakkide hulga juures polekski inimeste kohvreid kuhugi panna. Tema sõnul on sõitjate arv liinil kahanenud alates neljapäevast, mil riigis kuulutati välja eriolukord.

Tallinna ja Viljandi vahel sõidavad Hansa Bussiliinide ja Taisto Liinide bussid. Et eile jäi linnade vahel sõitmata viis bussi ja kell 10 väljuv buss on nüüd päeva esimene sel marsruudil, kogunes saadetavaid pakke tavapärasest rohkem.

Bussi esiistmetel lebas silmatorkav silt, mis suunas istekoha valija tahapoole, samuti näitas seda, et sinna ei tohi istuda, käetoe ette seotud pael.

Bussijuht rääkis, et eriolukorra ja desinfitseerimisnõude tõttu kujunes tema tööpäev umbes poole tunni võrra pikemaks, sest just nii kaua puhastas ta bussisalongis istmete käetugesid ja pagasiriiuli servi. "Kui buss õhtul koduparki jõuab, teeb neid töid koristaja," lisas ta.

Maanteel on eriolukorra ajal liiklus hõredaks jäänud ja buss jõudis Paidesse graafikust varem. Väljumisaega oodates ütles juht, et sõita tuleb ikka tavalise kiirusega, kui liiklusolud on head. Ainult graafikus püsimiseks maanteel aeglasemat sõita ei sobi, leidis ta.

Türil ootas Viljandi bussi üks naine. "Tema sõidab Oissu," teadis juht öelda juba enne, kui buss platvormi ees peatus. Pärast eurose pileti müümist desinfitseeris juht hoolikalt käsi, enne kui uuest rooli hoidma asus.

Oisus bussist välja astudes ütles naine juhile: "Aitäh, ja hoidke ennast!"

"Üritan vastu pidada," viipas juht talle hüvastijätuks.

Homme bussijuht Heino seda liini enam ei sõida. "Jään puhkusele," selgitas ta. Tema puhkus pidi algama küll 1. aprillil, aga praeguse olukorra tõttu nõustus ta varem puhkusele jääma, et mõnel teisel oleks võimalik töötada. "Palju liine on ju seisma pandud," lausus ta.

Võhmas sisenes bussi veel üks inimene, kes soovis Viljandisse sõita ning kellele pileti müümise järel bussijuht taas käsi desinfitseeris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles