K, 30.11.2022

Viljandi palub vabatahtlikke sotsiaaltööks appi

Sakala
Viljandi palub vabatahtlikke sotsiaaltööks appi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Abilinnapea Janika Gedvil ütles, et appi on oodatud terved inimesed, kes soovivad eriolukorra ajal panustada sotsiaalteenuste osutamisse.
Abilinnapea Janika Gedvil ütles, et appi on oodatud terved inimesed, kes soovivad eriolukorra ajal panustada sotsiaalteenuste osutamisse. Foto: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsuse sotsiaalamet ja päevakeskus ootavad oma teenuste tagamiseks vabatahtlike abi. Abilinnapea Janika Gedvili kinnitusel linnal praegu sotsiaaltöötajate puudust ei ole, kuid see võib eriolukorra jätkudes tekkida.

«Inimestel, kes on terved ning soovivad eriolukorra ajal panustada sotsiaalteenuste osutamisse, palutakse endast märku anda e-posti aadressil sotsiaal@viljandi.ee. Ära tuleks märkida, kas inimesel on võimalus kasutada autot. Linn võtab vabatahtlikega ühendust siis, kui nende abi vaja läheb,» ütles Gedvil pressiteate vahendusel.

Abivajadusest ja valmisolekust kellelegi abiks olla saab teada anda ka veebiaadressil www.kogukondaitab.ee.

Viljandi päevakeskus jätkab sotsiaalteenuste osutamist üldjoontes tavapäraselt. Päevakeskuse ruumid on suletud, kuid teenuse vajadus või muu oluline info võetakse vastu telefonil 433 3940. 

«Koduteenuseid osutatakse, kuid nende puhul lähtutakse põhimõttest, et ennekõike saaksid tehtud hädavajalikud asjad – viiakse kauplustest toit ja ravimid, tuuakse puud tuppa, köetakse ahi. Kõik muud tegevused, mis ei ole hädavajalikud, on praegu ära jäetud,» ütles Gedvil.

Laste turvakodu ja täiskasvanute varjupaik toimivad tavapärasel viisil. Sotsiaaltranspordi teenuse osutamine toimib samuti, kuid klientidel palutakse kõikide sõitude hädavajalikkust põhjalikult kaaluda.

Abilinnapea sõnul on eriolukorras mõeldud ka nende inimeste peale, kes peavad haiguse tõttu kodus olema ja kellel ei ole kedagi, kes tooks koju toidu ja vajalikud ravimid. Sellistel inimestel on võimalik pöörduda sotsiaalameti poole, helistades telefonil 435 4761. 

«Linnavalitsus aitab sellisel juhul toidu ja ravimid koostöös päevakeskusega inimesele koju toimetada. Sellise abi saamiseks ei pea inimene olema eakas ega puudega,» lausus Gedvil. «Abivajadus võib tekkida ka perel, kus kõik on haiged, aga tuttavaid, naabreid ja sugulasi, kes abistada võiks, ei ole.»

Linnavalitsuse sotsiaalamet jätkab oma teenuste osutamist, järgides terviseameti ettekirjutusi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Tungivalt soovitatakse eelistada elektroonilist, telefoni või Skype’i teel nõustamist. Kõiki toetuste avaldusi võetakse vastu nii elektrooniliselt kui ka paberil. Toetuste taotlemisel on soovitatav varem telefoni või e-kirja teel spetsialistidega toetuse taotlemise tingimustes konsulteerida.

Sotsiaalameti töötajate kontaktid leiab veebiaadressilt www.viljandi.ee/sotsiaalamet.

Tagasi üles