Viljandi haigla piirab hoonesse pääsu ja muudab töökorraldust (1)

Egon Valdaru
, reporter
Copy
Viljandi haigla muudab 16. märtsist oma töökorraldust.
Viljandi haigla muudab 16. märtsist oma töökorraldust. Foto: Marko Saarm / Sakala

SA Viljandi Haigla kriisikomisjon otsustas täna, 15. märtsil, et  arvestades koroonaviiruse laialdasemat siseriiklikku levikut, rakendatakse Viljandi haiglas täiendavaid meetmeid, et kaitsta oma patsiente ja töötajaid. Haigla pressiteates märgitakse, et praeguses olukorras on oluline säilitada Viljandi haigla erakorralise arstiabi osutamise võimekus ning olla vajadusel valmis vältimatu abi osutamise mahtu oluliselt kasvatama.

Sisenemine haigla hoonetesse ja seal liikumine

Viljandi haigla hoonetesse sissepääs on piiratud ning see on vajaduspõhine. Külastajaid vastu ei võeta, koolitusi ning väliste osapooltega koosolekuid ei toimu.

Viljandi haigla peahoones (Pärna tee 3, Jämejala küla) on avatud ainult peasissepääs ning 16. märtsist kontrollitakse kõiki hoonesse sisenejaid – nii sisenemise vajaduse möödapääsmatust kui inimese tervislikku seisukorda. Kõikidel sisenejatel tuleb täita lühike tervisedeklaratsioon ning neil mõõdetakse kehatemperatuuri.

Ambulatoorne töö

Viljandi haigla peatab esmaspäeva, 16. märtsi jooksul teadmata ajaks osa plaanilistest ambulatoorsetest vastuvõttudest nii eriarstiabis (sealhulgas psühhiaatria), ambulatoorses taastusravis kui ka uuringute puhul ning läheb võimaluste piires ajutiselt üle kaugvastuvõttudele.

Haigla palub pöörduda eriarsti vastuvõtule ainult siis, kui vajate kiiret abi ning kui teil ei ole viirushaiguse tunnuseid (nohu, köha, kurguvalu, palavik ja muud). Kui te ei tule eriarsti vastuvõtule,  andke sellest teada registratuuri telefonil 434 3001 esmaspäevast reedeni kella 8–16 või e-posti aadressil registratuur@vmh.ee.

Kõikide patsientidega võetakse eriolukorra edasistest arengutest ja haigla võimekusest lähtudes ühendust ning lepitakse praeguse järjekorra alusel kokku uus vastuvõtuaeg. Lähinädalateks uusi vastuvõtuaegu kokku ei lepita.

Kui patsient siiski tunneb, et vajab oma tervisest lähtuvalt kiiremat eriarstiabi, on vastuvõtule pöördumine lubatud. Sellisel juhul palub haigla tulla võimalusel ilma saatjateta ning olla valmis töökorraldusest tingitud ebamugavusteks: haigla peahoonesse pääseb ainult läbi peasissepääsu ning fuajees mõõdetakse kehatemperatuuri ja palutakse täita tervisedeklaratsioon. Kui teil on olemas isiklikud kaitsevahendid (steriilne mask, desinfektsioonivahendid), siis palutakse need kaasa võtta ja kogu haigla territooriumil viibimise jooksul kasutada. Juhul, kui teil tuvastatakse viirushaiguse nähud ning see ei ole vältimatut arstiabi vajav terviseprobleem, tuleb külastus edasi lükata ning leppida võimalusel kokku vastuvõtt haigla kaugteenuse kanalite (Skype, telefonivisiit ja muu selline) kaudu, mis käivitatakse algaval nädalal. 

Alates esmaspäevast, 16. märtsist võetakse eriarstide ambulatoorsetele vastuvõttudele registreeritud patsientidega ühendust ning selgitatakse nende vastuvõtu vältimatus ning kaugvastuvõtu võimalikkus. Haigla eesmärk on säilitada ambulatoorse arstiabi osutamine maksimaalses võimalikus mahus.

Päevakirurgia ja plaaniline statsionaarne töö

Kriisisituatsiooni lahenemiseni peatatakse kogu plaaniline päevakirurgiline ning plaaniline statsionaarne ravitöö. Patsientidega võetakse ühendust ning erialaspetsialist selgitab välja abi osutamise vältimatuse. Edasilükkamist võimaldavate sekkumiste puhul pakutakse patsiendile uus aeg esimesel võimalusel pärast eriolukorra lõppemist.

Sünnitusabi

Sünnitajad saavad endiselt osakonda siseneda läbi eraldi sissepääsu haigla peahoone A-tiiva otsauksest. Vähendamaks sünnitusabi- ja günekoloogiaosakonda sisenevate ja osakonnas viibivate inimeste arvu, palutakse sünnitajatel võimalusel tulla sünnitama tugiisikuta. Sünnitaja tugiisik lubatakse sünnituse juurde ainult pärast tervisedeklaratsiooni täitmist ja tingimusel, et tugiisik on sünnitajaga samast leibkonnast. Tugiisik ei saa väljuda osakonnast – toitlustamine on haigla poolt – ja peab haiglas viibimisel olema nõus kandma isikukaitsevahendeid. Osakonnast või haiglast väljumisel ei ole tugiisikul lubatud enam osakonda siseneda. Lillede ja pakkide vastuvõtmine palatitesse on keelatud.

Ambulatoorsel jälgimisel olevate rasedatega võtavad haigla ämmaemandad telefonitsi ühendust ja edasine jälgimine lepitakse kokku. Igal võimalusel eelistame rakendada teenuste osutamiseks kaugteenuse kanaleid.

Erakorraline meditsiiniabi

Kui te kahtlustate nakatumist koroonaviirusega (teil on infektsiooni tunnused, olete viibinud viimase kahe nädala jooksul riskipiirkonnas või puutunud kokku nakkuse kandjaga), siis ärge pöörduge haigla erakorralise meditsiini osakonda (EMO), vaid helistage häirekeskuse numbril 112 või oma perearstile. Kergete kuni mõõdukate haigusnähtude puhul palun järgige terviseameti soovitusi ning jääge kodusele ravile.

Kui teil on oma kroonilisest haigusest tingitud või muid erakorralisi eluohtlikke terviseprobleeme, siis teenindab Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakond teid tavapäevases korras.

Külastamine

Vabariigi Valitsuse otsusega kehtib haiglates ja sotsiaalhoolekandeasutustes külastuskeeld.

Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt, vanemõelt või üksuse juhilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses psühhiaatriakliiniku osakonda. Koroonaviiruse tõsiduse tõttu just eakamatele inimestele, ei võeta vastu pakke tasulise hoolduse klientidele.

Suletuks jäävad haigla peahoones asuvad prilli- ja lillepood; jaeapteek ning söökla on avatud ainult haigla töötajatele.

Infovahetus

Info täieneb olukorra ja töökorralduse muutumise järgi. Infot jagatakse Viljandi haigla kodulehe, Facebooki lehe ning maakonnalehe Sakala kaudu.

16. märtsi jooksul avatakse infotelefon 433 2322, millel esmaspäevast reedeni kella 8–16 vastatakse Viljandi haigla eriolukorra aegset töökorraldust puudutavatele küsimustele.

Haigla palub kannatlikku ja mõistvat suhtumist!

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles