Viljandi lasteaiad jäävad avatuks, koolid suletakse esmaspäeval

Viljandi raekoda

FOTO: Elmo Riig

Täna oli Viljandi linnavalitsuse erakorraline istung, kus arutati linna tegevusi seoses vabariigi valitsuse väljakuulutatud eriolukorraga. Linnapea ülesandeid täitva abilinnapea Kalvi Märtini sõnul lähtub linnavalitsus vabariigi valitsuse suunistest ehk koolid ja huvikoolid on alates esmaspäevast suletud ning lähiajal planeeritud sündmused lükatakse edasi või jäetakse ära.

"Kõigil linnalt palka saavatel inimestel, kes sunnitult töölt eemal viibivad, säilib tavapärane palk. Haiguslehele jäänud töötajatele maksame eriolukorra ajal hüvitist alates esimesest haiguspäevast kuni haigekassa hüvitise alguseni. Huvikoolide kinnioleku ajal lastevanematelt huviringi tasu ei küsita. Kui vanem otsustab lapse lasteaiast koju jätta, siis nende päevade eest õppetasu ega söögiraha ei küsita," selgitas Märtin.

Kuni ei teatata teisiti, jäävad kõik linna allasutused, välja arvatud koolid ja huvikoolid, avatuks. Suletud on ka Viljandi avatud noortetuba. Koolid ja huvikoolid on alates esmaspäevast distantsõppel. Samas rakendatakse täiendavaid hügieeninõudeid ja ei lubata ürituste korraldamist. Hoonetesse sisenemisel on kohustuslik käte desinfitseerimine.

Kalvi Märtini sõnul jätkab linnavalitsus oma teenuste osutamist tavapärasel viisil. "Küll aga palume ilma tungiva vajaduseta ametnike juurde kohapeale mitte tulla, vaid kasutada elektroonilisi vahendeid või helistada. Kõigil linnavalitsuse töötajatel võimaldatakse kodus töötamist. Palume ametnikega kokkusaamised eelnevalt kokku leppida," rääkis Märtin. Samuti palub Viljandi Veevärk kõigil klientidel kasutada suhtlemiseks ja arvete maksmiseks elektroonilisi vahendeid. Sularaha eriolukorra ajal vastu ei võeta.

Inimestel, kellel tekib raskusi toidu või ravimite kättesaamisega, palutakse helistada linnavalitsuse sotsiaalameti telefonil 435 4761. Linnavalitsus tuletab meelde, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on oluline järgida terviseameti ettekirjutusi: jääda halva enesetundega kindlasti koju, pesta regulaarselt käsi ja vältida kokkupuuteid haigustunnustega inimestega. Rohkem infot koroonaviiruse kohta leiab aadressilt www.koroonaviirus.ee.

Viljandi linnavalitsus koguneb korralisele istungile taas esmaspäeval. Vajadusel kohtutakse ka varem.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles