Sajandat sünnipäeva tähistav Ugala esitleb suure kontserdiga lastelaulikut

Laupäeval esitletakse Ugalas lastelaulude kogumikku, mille illustratsioonid on teinud näitleja Klaudia Tiitsmaa.

FOTO: Erakogu

Ugala teatris esitletakse emakeelepäeval, 14. märtsil juubelihooaja puhul välja antud lastelaulude laulikut ning antakse kontsertetendus "See on tõeline võlujõud". Laval kohtuvad Eesti tippmuusikud ning pea poolsada laululast. Konsterdil kõlavad laulud 100-aastaseks saanud Ugala teatri lastelavastustest. 

Teatri edastatud pressiteates on kirjas, et Ugalas on lastelavastusi välja toodud algusaastatest saati. Suuresti tänu teatri muusikajuhile Peeter Konovalovile on paljud Ugala viimaste aastakümnete lastelavastused lauluderohked ning valminud on hulgaliselt originaalloomingut. Laulik koondab oma kaante vahele 26 laulu 13 lavastusest. Lauliku koostaja on Peeter Konovalov, kujundaja Ugala majakunstnik Eve Valper ja illustratsioonid on joonistanud Klaudia Tiitsmaa. 

​Kontsertetenduse lavastab Oleg Titov. Kontserdil esitavad laule enam kui 40 laululast Viljandi muusikakoolist, Võhma muusikakoolist ja Tartu laulustuudiost Külliki Lauluaed. Lisaks noortele lauljatele on laval ansambel koosseisus Toomas Rull löökpillidel, Raul Vaigla basskitarril, Ain Agan kitarril, Villu Veski saksofonil ja elektroonikal ning Marge Loik klaveril. Laululaste juhendajad on Maarika Reimand, Marge Loik, Roosi Rõõmusaare, Külliki Levin ja Kadi Ritsing. Muusikajuht on Peeter Konovalov, dramaturg Liis Aedmaa ja näitleja Klaudia Tiitsmaa illustratsioonide põhjal loob videokujunduse Siimar Kivisild. Laulurohket seiklust teatri võlumaailmas juhib Ugala teatri näitleja Martin Mill.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles