Anette Kasemets võitis maratoni pika puuga

Sakala suusaklubi esindaja Anette Kasemets võitis Tallinna maratoni naiste arvestuses 2:06:31-ga. Foto on tehtud eelmise aasta Eesti meistrivõistlustel. Foto: Margus Ansu / Postimees

Eelmisel pühapäeval Kõrvemaal peetud Estoloppeti sarja kuulunud 22. Tallinna suusamaratoni võitis naiste arvestuses Sakala suusaklubi esindaja Anette Kasemets, kes kindlustas oma liidripositsiooni juba esimesel ringil, edestades finišijoone ületamiseks järgmist konkurenti ligi 20 minutiga.

«Kulges hästi, sain meestegrupiga koos alguses minna,» ütles Kasemets. «Alguses sadas lund, hiljem tuli lume- ja vihmasegu, mis muutis raja raskemaks. Teine ring kulges natukene raskemalt, sest rada muutus mustemaks, lund sulas rohkem ära,» rääkis Põlvamaalt pärit, ent Sakala suusaklubi nimekirja kuuluv suusataja, lisades: «Aga muidu läks hästi! Olen rahul.»

Kõrvemaal Estoloppeti ümmargust sajandat starti tähistanud ja veidi üllatuslikult aset leidnud Tallinna maraton koondas eri distantside stardijoonele ligi 350 suusasõpra. Pika, 38-kilomeetrise distantsi starti läks 197 suusatajat, 19 kilomeetri distantsi starti 94 võistlejat ning laste sõitudest võttis osa ligi 50 tulevast sportlast.