Uue keskuse nime on pakkunud 500 inimest

Selline näeb arhitektide loodud eskiisil välja vangla asemele ehitatav kaubanduskeskus, mis valmib järgmise aasta oktoobri lõpuks.

FOTO: AB MURU JA PERE

Tänavu sügiseks Viljandi vangla asemele kerkiva kaubanduskeskuse nimevõistlusel on praeguste andmete kohal osalenud ligi pool tuhat inimest.


Keskust rajava Eften Capitali projektijuhi Toomas Õuna sõnul saab pakkumisi saata selle nädalal lõpuni. Viimane päev oma nimevariant esitada on 8. jaanuaril ning seda saab teha nii e-kirja kui tavapostiga.

Õun tunnistas, et praegu täpseid vahekokkuvõtteid pole, kuid hinnanguliselt on oma pakkumise teinud 500 inimest. Et iga pakkuja saab välja käia kolm nime, on pakkumisi ligi 1500. «Mõned nimed muidugi kattuvad,» täpsustas ta.

Viljandi vangla asemele kaubanduskeskust rajav firma pani välja 1000-eurose preemia inimesele, kes pakub uuele ehitisele parima nime.

«Tahame selle keskuse valmimisse kaasata kohalikke inimesi ega soovi, et keegi kusagilt kaugelt otsustaks, mis peaks nimeks saama,» selgitas Õun.

Võistluse reeglid on lihtsad: pakutav nimi ei tohi olla pikk ja peab olema eestipärane. «Mingeid võõrapäraseid nimesid me ei oota,» toonitas Õun.

Žürii valib võitja 16. jaanuariks. See, kelle pakutud nimi keskusele pannakse, saab preemiaks 1000 eurot. Raha jagub ka teiseks jäänule, tema saab 500 eurot.

Tagasi üles