Järvejooks valiti kolmandale kohale

Ibrahim Wachira Mukunga on Viljandi järvejooksu võitnud neli korda järjest.

FOTO: Elmo Riig

Spordiportaali marathon100.com jooksjad valisid suuremate jooksude kategoorias ümber Viljandi järve jooksu kolme Eesti parima hulka.

Paremaid jooksuvõistlusi tunnustati tänavusel Eesti jooksukonverentsil neljandat korda ning need selgitati välja jooksjate tagasiside põhjal veebilehel Marathon100. Võitjaks kuulutati Saaremaa Kolme Päeva jooks ning teisele kohale platseerus Tartu maastikumaraton.

Kolmanda koha saanud Viljandi järvejooksu peeti eelmisel aastal 90. korda ning finišijoone ületas 2807 jooksjat ja 506 kepikõndijat.

Ümber järve jooksu korraldustoimkonna juhi Mati Jürissoni saadetud pressiteates on kirjas, et sellest aastast jooksjaid ja kepikõndijaid enam ei eristata. See tähendab, et kõik osalejad saavad ühise stardi ning kantakse ka ühtsesse protokolli. "Nii saavad kepikõndijad ümber Viljandi järve jooksu täieõiguslikeks osalejateks," kirjutasid korraldajad pressiteates.

Ümber Viljandi järve jooksu esimene registreerimisvoor lõpeb 29. veebruari viimasel minutil ning seni on end kirja pannud ligi 1500 osalejat. Registreeruda saab veebilehel www.viljandijarvejooks.ee

Suurjooks ümber Viljandi järve on Eesti pikima traditsiooniga järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. 1. mail kell 12 algavast jooksust võtab osa ligi 4000 inimest. Raja valik on vaba, ainus nõue on, et jooksja peab distantsil läbima Orika ja Kösti silla. Jooksu pikkus on ligi 12 kilomeetrit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles