Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kärr, korr, vihmatrill

3 min lugemist
Musträhn FOTO: Karl Adami

Vältimaks vihmase ilmaga pikka ringi, otsustasin lõigata läbi okaspuunoorendiku. Olen alati jälginud seal kõrguvat haavatüügast, mis veel mõni aasta tagasi enne sügistormi oli puu mõõtu. Loodan sel tüükal kord silmata vahti pidavat händkakku, kuid tol korral märkasin hoopiski üksikut tumedat laanekukke, kes niigi hallil päeval lasi kuuldavale väga valju kurbliku kutsehüüu. Mind märgates otsustas ta tuhiseda läbi uduvihma sinnasamma kõrvale tihedasse metsatukka.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Laanekukk ehk musträhn on suure rähni kohta arg lind ja iga päev ma teda metsas ei kohta, seda enam et tema koduterritooriumi suurus on 200–1000 hektarit. Kuid kuulda on seda võimsat rähni üsna sageli: tema trillerdamist, kurbliku tooniga venivat kutsehüüdu, trummeldamist või puusepatööd.

Musta sulerüüga rähn on paras koljat, olles mõnest suur-kirjurähnist visuaalselt vaat et kolm korda suurem ja kaaludes peaaegu 15 korda rohkem kui väike-kirjurähn: Sestap kostavad kõik tema tekitatud helid tuulevaikse ilmaga võrdlemisi kaugele.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto