Meie talisurfar tõi MM-ilt kelkude kiirussõidus kolmanda koha

Viljandimaalane Tõnis Salong saavutas Soomes peetud talisurfi MM-ilt kelkude kiirussõidus. Foto on tehtud Võrtsjärvel talisurfi Eesti meistrivõistlustelt.

FOTO: Elmo Riig

Möödunud nädalal sõideti Soomes Lestijärvil talisurfi maailmameistrivõistlusi, mis esialgu olid planeeritud Pärnusse, ent kehvade ilmastikuolude tõttu põhjanaabrite juurde koliti. Eestlased tõid sealt nii tiitleid kui medaleid. Kelkude kiirussõidus sai kolmanda koha Viljandimaa sõitja Tõnis Salong.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Kolmest distsipliinist üks tuli välja ja teised läksid õnne nahka,” jäi Salong õnnesoovi peale tagasihoidlikuks. Üldarvestuses oli ta 14. ja oma arvestuses üheksas. “Koht oli ilus, järv oli viis korda kümme kilomeetrit ja saari täis,” rääkis ta.

Ükski talisportlane ei saa rahul olla praegu valitsevate ilmastikuoludega. “Ikka kehv. Eks ta kulukas ja tüütu ole, kui kodus treenida ei saa. Sel hooajal oleme Soomes käinud korra Lahtis ja kaks korda Lestijärvel,” rääkis Salong. Eelmistel aastatel on ilmataat talisurfaritele rohkem järvede kaanetamisega vastu tulnud ning sportlased on oskusi saanud Eestis lihvida. “Võrtsjärvel oleme paar korda saanud käia, aga siis oli jää hästi õhuke. Vist hakkame suve peale mõtlema,” nentis Salong. „Järgmine aasta on loodetavasti parem, kuigi MM-i tahavad nad vist Kanadasse viia,” lisas ta.

Tagasi üles
Back