N, 8.12.2022

Andre Maaker annab vabariigi auks kontserdi

Kaie Mölter
, reporter
Andre Maaker annab vabariigi auks kontserdi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kitarrivirtuoos Andre Maaker
Kitarrivirtuoos Andre Maaker Foto: Rene Jakobson

Kitarrivirtuoos Andre Maaker annab oma uue plaadi «Meie laulu pidu» ilmumise puhul kolm kodumaiste viiside ja kaunimate lauludega kontserti. Andre Maakeri uus plaat koosneb laulupidudel esitatud lemmiklauludest läbi aegade. Plaat «Meie laulu pidu» on mõtteline järg viis aastat varem ilmunud sellesarnasest mõttest kantud plaadile «Minu laulu pidu».

Viljandis on akustiline kontsert 22. veebruaril kell 18 pärimusmuusika aidas.

Stiilimääratlusi vältides nimetab Maaker ise ennast loovmuusikuks, jättes nii ruumi mitmesuguste muusikastiilide vahel liikumiseks. Teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, kui ka kammermuusikalavadel.

Maakerit inspireerib ruum, kus ta esineb. Iga uus ruum on ootus. Nii ootab ta juba väga kohtumisi Eestimaa sünnipäeva puhul oma esmakordsete kontserdipaikade ja nende akustikaga. Sooloesinemistel on Maaker nagu jutuvestja – iga lugu saab esitatud just sellele kohale ja nendele kuulajatele, kellega ühises energiaväljas kohtutakse. Tema kontserte saadavad improvisatsioon ja mängurõõm.

Peale Viljandi leiavad aset kontserdid ka Tallinnas ja Tartus. Pileti saab osta Fientast või kõikjalt Piletilevi müügipunktidest.

Märksõnad
Tagasi üles