P, 26.03.2023

Suur hulk rühmi pääses "Koolitantsu" piirkondlikule tantsupäevale

Priscilla Õmblus
Suur hulk rühmi pääses "Koolitantsu" piirkondlikule tantsupäevale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veebruari alguses peeti Ugalas "Koolitants 2020" Viljandimaa tantsupäeva. Lavalaudadele jõudis igas vanuses tantsijaid.
Veebruari alguses peeti Ugalas "Koolitants 2020" Viljandimaa tantsupäeva. Lavalaudadele jõudis igas vanuses tantsijaid. Foto: Elmo Riig

Festival "Koolitants" on jõudnud vahekokkuvõteteni. Kuu aja eest alanud maakondlikud tantsupäevad on lõpule jõudnud ja festivalilavadele üle Eesti jõudis peaaegu 6500 noort andekat tantsijat.

Pärast mõneaastast pausi naasevad programmi piirkondlikud tantsupäevad. Žürii valib sinna maakondlikelt tantsupäevadelt tööd, millel näeb piisavalt potentsiaali. Et nüüd on festivalil rohkem kontserte, on žüriil võimalus valida ka rohkem värskeid ja säravaid tantse kõikidest maakondadest. Viljandimaa kuulub ühte piirkonda Järva-, Rapla-, Jõgeva- ja Ida-Virumaaga ning nende tantsupäev tuleb 14. märtsil Paide muusika- ja teatrimajas.

Alanud hooajal kuuluvad maakondlike tantsupäevade põhižüriisse tantsija ja tantsukunstnik Kaisa Kattai, klassikalise tantsu õpetaja ja tantsija ning koreograaf Valeria Januškevitš ning Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpukursuse tudeng Carl Heinrich Pruun.

Märksõnad
Tagasi üles