Kondase 120. sünniaastapäeva tähistatakse täiesti uudse näitusega

Kunstinäitus jutustab loo kuulsa naivisti elust, kunsti ja Eesti ajaloost.

FOTO: Kondase keskus

Paul Kondase 120. sünniaastapäeva puhul avatakse 31. märtsil Viljandis Kondase keskuses multimeedia kunstinäitus, mis äratab kunstniku loomingu ellu nii helis kui ka pildis.

"Idee luua audiovisuaalne kunstinäitus Paul Kondase töödest sündis kolm aastat tagasi, mil külastasin Kondase keskust esimest korda," ütles näituse produtsent, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilane Hege-Lee Paiste.

Näitus jutustab loo rahvusvaheliselt tunnustatud, kuid Paiste hinnangul Eestis mitte piisavalt tuntud naivisti elust ning kunsti ja Eesti ajaloost.

Paul Kondase sünniaastapäeva tähistamine algab 31. märtsi õhtul, mil Kondase keskuse fassaadile kuvatakse videoinstallatsioon kunstniku töödest. Kondase maalid jõuavad sel moodsal viisil avalikku linnaruumi terve sünnipäevanädala vältel ning kutsuvad kõiki keskust külastama.

Näitusesaalis on maalid animeeritud suurele panoraamekraanile muusikalise kujunduse, jutustava saateteksti ja kunstniku jutu saatel. Tsükkel kestab 45 minutit ning käib vaheaegadeta. Näituse on loonud visuaalkunstnikud Carmen Seljamaa, Kerttu Kruusla ja Kärt Petser ning helikunstnik Hannes Ivask.

Multimeedia kunstinäitus on avatud terve aprilli. "Sellisel kujul multimeedia näitust pole varem Viljandis tehtud. Videomapping on viimasel ajal populaarsust koguv viis haarata igas vanuses vaatajaid teosesse ja Paul Kondase tööd pakuvad selleks erakordselt inspireeriva võimaluse,” kinnitas Hege-Lee Paiste, kelle diplomitööna projekt valmib.

Näitust "Kondas 120" saab vaadata aprillis iga päev kella 11–18.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles