Ootusärev flirt mõrvaga

Alice Lokk
, reporter
Copy
«Trilleri» peategelane Lola (Mirtel Pohla) on oma armastuse tagasi võitmiseks valmis nii mõnegi piiri ületama.
«Trilleri» peategelane Lola (Mirtel Pohla) on oma armastuse tagasi võitmiseks valmis nii mõnegi piiri ületama. Foto: Heigo Teder

14. veebruaril esietendus Ugalas vietnami näitekirjaniku Nhung Dami ja hollandi lavastaja Koos Terpstra «Triller», mille tõi publiku ette Taago Tubin. Suuri teemasid käsitlev hoogne lavalugu hoiab vaatajat pinevil esimestest minutitest viimaste hetkedeni.

Tempokas on kohe loo algus. Vaataja ei saa tegelaste taustast kuigi palju teada. Võib arvata, et nood on heal järjel, kõrge sotsiaalse staatusega inimesed. Sellele viitab muu hulgas modernse sisustusega hallides toonides elutuba, kus tegevus aset leiab.

Kuigi žanriliselt on «Triller» põnevik, puutub loo keskmes olev naine kokku millegi väga harilikuga. Ajend, millest lugu alguse saab, on üsna tavaline: ema juurest koju jõudnud Lola (Mirtel Pohla) avastab, et tema mehel Henrikul (Janek Vadi) on armuke, ja hakkab hauduma kättemaksu. Sugugi tavatu pole ka see, et reeturiks osutub lähedane inimene.

Armuvalus inimene ei mõtle selgelt ning Lola teeb oma sõnul teoks plaani, mida hauvad paljud. Loost saab triller, sest Lola on otsustanud minna sammu kaugemale kui tavaliselt.

Märksõnad

Tagasi üles