Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljandi tehased pelgavad Hiina viiruse mõju

3 min lugemist
Hiinas on viiruse leviku tõttu suure hoobi saanud kõiksugu logistika ning kaubalaevad ei välju Hiina sadamatest plaanipäraselt. Seetõttu ei jõua tooraine Euroopasse ning olukord muutub ärevaks ka Viljandi tehastes. FOTO: Jochen Tack

Elektrimasinaid tootva Kolmeksi tegevjuht on kaks nädalat otsinud iga päev lahendust, kuidas tagada ettevõtte töö jätkumine juhul, kui Hiinast enam toorainet kätte ei saa. Tekstiilifirma Mivar-Viva juht otsib tehaseid, kust osta kangast, kui seda Hiinast enam hankida ei õnnestu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ligi 2000 inimelu nõudnud koroonaviiruse ohjeldamiseks on Hiina valitsus kehtestanud karmi karantiini ning see võib lähematel nädalatel hakata segama Viljandis tegutsevate suurte tootmisettevõtete tööd. Praegu valitseb ärevus, kuid sellel otsest mõju tootmisele ei ole.

Tehastel toorainevaru veel jätkub

«Oleme arvestanud sellega, et Hiinas on töös paus sisuliselt üks kuu, kui seal võetakse uut aastat vastu,» rääkis patju ja tekke tootva Mivar-Viva juht Toomas Värva. «Meil on vajalikud laovarud soetatud arvestusega, et Hiinas peaks tootmine uuesti algama 20. veebruaril.»

15.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto