E, 5.06.2023

Loomaarst näeb oma patsientide pealt, kui hea on inimese tervis

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Eesti maaülikooli loomaarst, noore keskkonnakaitsja tiitili pälvinud Madis Leivits ravib praegu Pärnumaalt pärit merikotkast, kes on järjekordselt saanud pliimürgistuse.
Eesti maaülikooli loomaarst, noore keskkonnakaitsja tiitili pälvinud Madis Leivits ravib praegu Pärnumaalt pärit merikotkast, kes on järjekordselt saanud pliimürgistuse. Foto: Kristjan Teedema

Maaülikooli loomakliiniku loomaarst Madis Leivits (34) paneb kõik kliinikusse tulevad külalised tööle ja kamandas ka intervjueerija merikotkast hoidma. See Pärnumaalt pärit suur lind oli tema hoole all pliimürgistuse tõttu.

Leivits mitte ainult ei ravi pliimürgistusega loomi, vaid ta on toonud pliiga seotud probleemid avalikkuse ette, keskkonnapoliitika kujundajate ja jahimeeste sekka, sest saastunud keskkond ei ohusta ainult metsloomi, see mõjub ka saastajale endale ehk inimesele. Tema eestvedamisel on Eesti jahimehed lubanud, et loobuvad tulevikus pliid sisaldava laskemoona kasutamisest. Hiljuti pälvis ta mürkide uurimise ning loomade heaolu parandamise nimel tegutsemise eest Eestimaa looduse fondi noore keskkonnakaitsja tiitli.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles