P, 3.12.2023

Viljandi esitas regionaalmaasika kandidaatideks Cleveroni akadeemia ja rahvakultuuri keskuse

Alice Lokk
, reporter
Facebook
Comments
Viljandi esitas üheks regionaalmaasika kandidaaddiks Cleveroni akadeemia.
Viljandi esitas üheks regionaalmaasika kandidaaddiks Cleveroni akadeemia. Foto: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsus esitas rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalmaasika konkursile Cleveroni akadeemia ja rahvakultuuri keskuse.

Viljandi linnavalitsuse saadetud pressiteates on kirjas, et linnapea Madis Timpsoni sõnul esitati need kaks kandidaati sellepärast, et nad on viimase aasta jooksul Viljandile ja kogu piirkonnale uut väärtust andnud. "Viljandis leiaks sobivaid kandidaate palju, kuid just nemad on viimasel aastal uudsuse ja piirkonna arengu võimendamisega silma paistnud. Me ei leia Eestist palju selliseid ettevõtteid, kes oleksid valmis oma kulu ja kirjadega noori koolitama ja sellega kogu piirkonna arengule kaasa aitama. Rahvakultuuri keskuse nimetamisega soovime tegelikult tunnustada riigiasutuste pealinnast väljatoomist laiemalt. See on väga oluline algatus," ütles linnapea.

Ettepaneku põhjenduses on välja toodud, et Cleveroni akadeemia tegevus on suure mõjuga regionaalarengule. Ettevõte on akadeemia loonud ainult oma kuludega ja kui selliseid ettevõtteid oleks regioonides rohkem, aitaks see palju kaasa tasakaalustatud arengule üle terve Eesti. Cleveroni akadeemias omandatud tipptasemel haridusega on noortel võimalik jääda kohapeale erialasele tööle ning siin kodu rajada ja pere luua. Viljandis tipptehnoloogiaga tegelev ettevõte panustab akadeemia loomisega uute töötajate koolitamisse ning sellega kogu Viljandimaa ja Lõuna-Eesti arengusse.

Rahvakultuuri keskuse tulek annab linnavalitsuse hinnangul Viljandis tegutsevatele Eesti pärimusmuusika keskusele, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiale, Ugala teatrile ja teistele kultuuriasutustele juurde palju uusi koostöövõimalusi. Keskuses avatud raamatukogu-metoodikatuba pakub uusi võimalusi tutvumiseks valdkondliku kirjandusega ning uutes koolitusruumides saab korraldada koolitusi ja muid sündmusi. Keskus on kultuurivaldkonna tegijatele heaks kokkusaamiskohaks.

Lisaks mainitakse ära, et Viljandi linn on valmis veel riigiasutuste kontoreid vastu võtma ning nende asutuste Tallinnast väljakolimine toob kaasa olulise mõju piirkondade arengule. 

Regionaalmaasika auhind antakse parimatele kohalike algatuste eestvedajatele, kes on möödunud aastal hakkama saanud väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles