Vastasseis. Viljandisse koliva sihtasutuse uus juht on ministri käsul endiselt valimata

Mullu novembris käis rahvastikuminister Riina Solman koos riigikogu aseesimehe ja Isamaa juhi Helir-Valdor Seedriga vaatamas Viljandi riigimajas neid ruume, kuhu kodanikuühiskonna sihtkapital võiks suve keskpaigaks kolida. FOTO: Marko Saarm

19. detsembril kogunesid kodanikuühiskonna sihtkapitali nõukogu liikmed valima asutusele uut juhti, kelle esmaseks tööülesandeks pidi saama riigile kuuluva sihtasutuse Viljandisse kolimine. Kolm paremat olid juba sõelal, kuid juht jäi tol päeval valimata ning pole tänini paika saanud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ministeeriumist tuli ettepanek, et juht tuleb valimata jätta, ning sellest ei saanud keelduda,» meenutas kodanikuühiskonna sihtkapitali (KÜSK) nõukogu esimees Alari Rammo. Ta lisas, et tegelikult oleks nõukogu võinud juhi ära valida, kuid tõenäoliselt oleks minister siis nõukogu kohe laiali saatnud ning uue nõukogu ja juhi vahele oleks konflikt sisse programmeeritud. Samas olid endise nõukogu liikmed seda meelt, et tunnevad organisatsiooni ja suudaksid valida KÜSK-ile parima juhi.

12.02.2020 14.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto