Põhja-Sakala vallas läheb sotsiaaltransport kallimaks

Põhja-Sakala valla sotsiaalosakonna juhataja Eveli Lilleoja selgitab sotsiaaltranspordi tasu tõusmist suurenenud kuludega. Muuhulgas on kerkinud kütusehinnad.

FOTO: Tairo Lutter

Põhja-Sakala vald annab oma veebilehel teada, et 1. aprillist tõuseb sotsiaaltranspordi kilomeetri tasu. Näiteks maksab edaspidi sõit Suure-Jaanist Viljandisse endise 8 euro asemel 11 eurot. Tartusse minemiseks tuleb lähtekohast sõltuvalt välja käia 7–9 eurot rohkem.

Põhja-Sakala valla sotsiaalosakonna juhataja Eveli Lilleoja sõnutsi tõuseb teenuse hind, sest kulud on kerkinud.

"Teenust on arendatud, me oleme soetanud transpordivahendeid, meil on tööl inimesed, samas on tõusnud kütuse hind," selgitas Lilleoja. Ta tõi näite, et valla omahind Tartusse sõidu puhul on 72 senti kilomeetri kohta, millest klient maksis 15 senti. 1. aprillist hakkab klient maksma kilomeetri eest 5 senti rohkem ehk 20 senti.

Lilleoja tõdes, et teenuse hind on kallis, arvestades, kes on selle kasutaja. "Me teame sõitjate sissetulekuid ega tõsta rohkem teenustasu, sest see muutuks siis juba liiga suureks," lausus ta.

Sotsiaalosakonna juhataja kinnitusel kasutatakse sotsiaaltransporditeenust Põhja-Sakala vallas peaaegu iga päev. "Autod liiguvad, mõnel nädalal on vaja neli korda Tartusse sõita," ütles ta. Kõige enam sõite on vaja teha Viljandisse, Tartusse ja Põltsamaale, enamasti selleks, et arstil käia või dokumente vahetada. "Tartusse sõites on autos sageli ka rohkem kui üks inimene," sõnas Lilleoja ja lisas, et sel juhul saab kulud pooleks teha.

Sotsiaalministeerium peab sotsiaaltransporditeenuse eesmärgiks tagada isikule sõiduki kasutamise võimalus tööl ja koolis käimiseks ning avalike teenuste kasutamiseks. See on mõeldud isikutele, kes funktsioonihäirest tingituna ei saa kasutada ühissõidukit või isiklikku sõiduautot.

Tagasi üles