Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Salutihane hoiab suli kommetega linnu ligi

2 min lugemist
Salutihased hangivad heal ajal toitu kohe mitme linnu tarvis, sest oma osa võtavad kindlasti puukoristajad ja rasvatihased, kes nii tragid varujad pole. FOTO: Karl Adami

Viimastel nädalatel on mind peaaegu igal hommikul tabanud hämming: ­aknakardinat paotades jääb mõistmatuks, mis aastaaeg õigupoolest on. Tuulest ja maapinda puudutavast pilve­vaibast hoolimata olen end igal või­malusel metsaretkele seadnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Lume ja jääta maastikul kulgeda on küll hõlpus, kuid metsasopid on lumeta hämarad. Pimeda­võitu paikades teeb rõõmu, kui teele satub kamp pisikesi salu­tihaseid, kes uljalt oksarägastikus turnivad.

Salutihasel on tänavusel talvel ­olnud märksa lihtsam kui muidu. Pole olnud tarvis muretseda paukuva pakase pärast, mis öösel tihaste ridu niidab. Soojakraadid aga meelitavad putukaid ja lülijalgseid liikuma ning et lumikatet pole, leiavad salutihased toitu metsapõrandaltki.

12.02.2020 14.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto