Maraton jääb ära, aga huvilisi kutsutakse matkama

Lumeolud maratoni finišis pole just kiita.

FOTO: Lennart Pruuli

Korraldajad otsustasid täna, et 16. veebruariks kavandatud 47. Tartu maraton jääb lumepuuduse tõttu ära. Huvilised on aga pühapäeval oodatud osalema Tartu maratoni juubelimatkal.

Suusamaratoni põhitrassil Otepäält Elvasse suusalund ei ole. Tehvandil toodetud kunstlumest aga jääb väheks plaani C jaoks, mis oleks tähendanud maratoni kunstlumeringil. Ilmaprognooside kohaselt ei ole kummagi variandi puhul sel nädalal positiivseid muutusi oodata, seega ei ole 47. Tartu maratoni korraldamine lumepuuduse tõttu tänavu paraku võimalik. Info osalustasu kompenseerimise kohta saadavad korraldajad osalejatele eraldi kirjaga.

Laupäevaks kavandatud lastesõidud lükatakse edasi kuni lumeolude paranemiseni.

Juubelimatkal, mille start on Otepääl Tehvandi staadionil ja finiš Käärikul, on valikus kaks distantsi: 27 ja 17 kilomeetrit. Matkarada viib osalejad Pühajärve-äärsetele kaunitele teedele, kuulsale Kekkose rajale ja kohtadesse, mis kattuvad suusamaratoni rajaga. Rajal on kaks toitlustuspunkti, kus pakutakse matkajatele kuuma jooki ja kehakinnitust.

Neile, kes on end suusamaratonile registreerinud, on matkal osalemine tasuta, kuid vajalik on ümberregistreerimine maratoni kodulehel. Mõistagi on võimalik matkale registreeruda ka neil, kes suusamaratonil kirjas ei ole.

Tagasi üles