Torupill kutsub festivalile

Koostöös Eesti Rahvaluule Arhiiviga koostatakse Torupilli Jussi kogumik, kus lisaks nootidele ja tekstidele on kõik kuulsa mehe lood, mille on plaadile mänginud Cätlin Mägi tänapäevase torupilliga.

FOTO: Silver Tõnisson

Märtsis kogunevad torupillimängijad ja -huvilised torupillifestivalile, mis peetakse Viljandi pärimusmuusika aidas ning Riidaja Torupillitalus Mulgimaal. Pärimusmuusika keskuse pressiteates märgitakse, et festivaliga tähistavad mängijad kahe suurmehe tähtpäeva: Juhan Maakeri ehk Torupilli Jussi 175. sünniaastapäeva ning Riidaja torupillitalu peremehe Ants Tauli 70. sünnipäeva. Märts sobib festivali pidamiseks ka seetõttu, et 10. märtsil tähistab kogu maailm rahvusvahelist torupillipäeva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Festivalil saab kolme päeva jooksul süveneda torupillimängu, nautida kontserte ja võtta osa õpitubadest. Õppetunde ja parimaid pillimängunõkse jagavad torupillimeistrid kogu Eestist ning külalisena kohale sõitev, kohalikule torupilliringkonnale juba hästi tuntud Finlay MacDonald Šotimaalt. Nii saab kuulata ettekandeid torupillimängu ergonoomikast, Šoti torupillikaunistuste spetsiifikast, Torupilli Jussi repertuaarist, tantsulisusest ja improvisatsioonist torupillimängus.

Festivali eestvedaja, torupillientusiasti Cätlin Mägi sõnul on festival hea võimalus omasugustega kokku saada. "Eestis torupillimängijaid just palju ei ole, nii ongi tore aegajalt koguneda, teistelt õppida ja torupillijutte rääkida. Ikka selleks, et selle rahvapilli mängimise traditsiooni elus hoida. Muidugi ootame väga ka uusi huvilisi. Festival ongi hea võimalus ennast kiirelt algtõdedega kurssi viia, sest päris algajad saavad laenata torupilli ja meistrite käe all mängu proovida. Eks siis hiljem saa juba teha omad järeldused, kas pillimänguga tõsisemalt edasi minna või mitte," rääkis Mägi.

Tagasi üles