E, 30.01.2023

Põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Kaie Mölter
, reporter
Põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel suvel etendunud lavastust «Etturid» mängitakse vanas viljakuivatis ka tänavu.
Eelmisel suvel etendunud lavastust «Etturid» mängitakse vanas viljakuivatis ka tänavu. Foto: Gabriela Liivamägi / Tartu Uus Teater

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama «Etturid» kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni.

Eno Raua unustusehõlma vajunud põnevusromaanil «Etturid» põhinev lavastus räägib loo kolmest noorest mehest, kellest saavad olude sunnil metsavennad. Ent nooruslik janu armastuse järele ei küsi aega ega kohta. Lavastuse peategelased – Agu, Heiki ja Valdur – peavad võitlust iseendaks jäämise nimel, samal ajal kui ümbritsev tegelikkus seda üha vähem võimaldab. See on ideaalide kuhtumise ja purunemise lugu, mis sunnib paratamatult küsima: kuidas käituksime ise, kui satuksime samasugustesse oludesse?

«Etturite» lugu on kiirelt liikuv ja jaguneb nagu malepartii kolmeks osaks: septembris 1944. aastal toimuv avang, 1944–1948 aset leidev keskmäng ja lõpplahendus mais 1949.

Lavastuses mängivad Karl Robert Saaremäe (külalisena), Ringo Ramul, Martin Mill, Ilo-Ann Saarepera, Laura Kalle, Janek Vadi, Aarne Soro, Vallo Kirs, Jaana Kena, Gerda Sülla ja Siim Saarsen. Kunstnik on Kaspar Jancis, valguskujunduse on loonud Mari-Riin Paavo ning liikumise seadnud Raido Mägi. Heli- ja muusikalise kujunduse autorid on Taago Tubin ja Lauri Lüdimois.

Ugala teater mängib «Ettureid» Kukenoosi küünis Albus juulis ja augustis kaheksal suveõhtul, teatas Ugala teatri turunduse ja avalike suhete juht. 

Tagasi üles