Ornitoloogiaühing innustab vaatlema talviseid aialinde

Ühing innustab sel nädalavahetusel vaatlema rasvatihaseid ja teisi aialinde.

FOTO: Arvo Meeks

Sel nädalavahetusel kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.

Talvisel aialinnuvaatlusel saab iga huviline kaasa lüüa oma koduaias, lähedal asuvas pargis või mujal. Osalemiseks on vaja vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused tuleb sisestada 2. veebruariks elektroonilisse ankeeti või saata tavapostiga Eesti ornitoloogiaühingule. Vaatluse tegemise juhendi, ankeedi ja määramisabi leiab lehelt www.eoy.ee/talv.

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule lisas, et tegu pole võistlusega ja iga täidetud ankeet on oluline. "Kuigi tänavuse olematu talvega võib toitmiskohtades linde olla vähe või üldse mitte, siis palume vaatlejatel igal juhul ankeedi täita ja esitada. Ka siis, kui tunni jooksul mitte ühtegi lindu ei märgatud," rõhutas Tuule. "Linnusõbrad võivad ju kurvastada, et linnud toidumajas ei käi, kuid see näitab, et looduslikke toiduvarusid on praegu piisavalt ja linnud saavad ka inimese abita hakkama."

11. korda teoks saav talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales ligi 3200 inimest, kes vaatlesid üle 75 000 linnu 76 liigist. Ettevõtmine pälvis 2013. aastal aasta keskkonnateo auhinna. (Sakala)

Tagasi üles
Back