Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Bussisõitjate hulk on poolteise aastaga kasvanud

2 min lugemist
Ühistranspordikeskus on muutnud busside liikumist sõitjate soovidest ja statistikast lähtudes. FOTO: Marko Saarm

Poolteist aastat tagasi koos tasuta transpordiga alanud bussisõitude hüppeline kasv ei ole praeguseks vaibunud. Maakonna bussisõitjate hulk on nüüdseks kosunud ligi 200 000-ni kuus ning sõitjate arvu suurenemine on kestnud 19 kuud järjest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Suurim sõitude juurdekasv leidis aset ühe aasta vältel, 2018. aasta juulist, kui neid tuli iga kuu möödunud aasta sama ajaga võrreldes juurde 50 protsenti. Aastaga kasvas sõitude arv koguni rohkem kui poole miljoni võrra. Suurim vahe tekkis märtsis: 2019. aastal oli liiklejaid 72 664 võrra rohkem kui sellele eelnenud aastal. Pärast esimese tasuta sõidu aasta täitumist jätkas arv aga veelgi suurenemist. Viljandimaa ühistranspordikeskuse juht Kaupo Kase näeb jätkuva arengu taga täpsustusi, mis on tehtud liinide kasutamisest ja sõitjate soovitustest lähtudes. Vabas vormis küsitluse tulemusi aluseks võttes pandi rohkem busse sõitma hommikustel ja õhtustel aegadel. «Püüame muudatusi teha nii, nagu on inimeste soovid,» lausus Kase muudatusi kommenteerides.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto