Pärimusmuusika festival toob Viljandisse mustlasmuusikat, tarantellat ja keldi kõlasid

2020. aasta pärismusmuusika festivali tunnuskujundus.

FOTO: Viljandifolk.ee

23.–26. juulini Viljandis kestev pärimusmuusika festival, mille teema on "Kokkumäng", paneb programmis erilist rõhku muusikalisele kooskõlalisusele. Esimeste avalikustatud esinejate hulgas on näiteid nii orkestrimängust, žanride sulamisest kui kooskõlast publikuga.

"Festivali püsipublik on aastatega nõudlikuks kasvanud ning keskpärasusega kindlasti ei lepiks," sõnas pealik Ando Kiviberg 27. aastat korraldatava muusikasündmuse programmi iseloomustamiseks. "Meie eesmärk on inimesi innustada, inspireerida, esmakülaliste huvi äratada ja silmaringi avardada. Oleme kindlad, et seda kõike õnnestub saavutada ainult kunstiliselt ja vaimselt tugevate esinejate ja kordumatult haaravate kontsertidega."

Balkani pidupäevade suure ühise peo meeleolu loob festivalil Marko Markovic Brass Band, mida programmipealik Tarmo Noormaa peab üheks paremaks näiteks Serbia mustlaste puhkpillimuusikast. 2016. aastal oma orkestri loonud Marko õppis pilli mängima koos isa, legendaarse trompetikuninga Boban Markoviciga musitseerides – tema muusika on aga hästi tuntud Emir Kusturica filmidest.

Euroopa maailmamuusika üks hinnatuimaid ja hingestatumaid lauljaid on Lõuna-Itaalia tarantellatraditsiooni esindav Maria Mazzotta, kes oskab lugusid jutustades leida suurepärast kooskõla publikuga. Viljandis esineb ta koos Madagaskari akordionivirtuoosi Bruno Galeonega.

Traditsioonilised keldi kõlad toob festivalile pärjatud ja muusikaedetabelites ilma teinud, elavate esinemistega tuntud Ímar. Programmipealik Tarmo Noormaa sõnul kannab Eestis kaua oodatud ansambel endas Glasgow’ muusikamaastiku kambavaimu ja elurõõmu ning paistab silma hirmuäratava tehnilise osavusega.

RegiRAM on Eesti rahvusmeeskoor koos Robert Jürjendalist, Tuule Kannist ja solist Celia Roosest koosneva bändiga. "RegiRAM ühendab endas nii Eesti parima koorimuusikaesituse ja meie muusikalise emakeele alustala regilaulu," ütles Noormaa. "Regilaulu aitavad tänapäeva tuua seaded Celia Rooselt, kes tunneb hästi mõlemat žanri."

Tagasi üles
Back